To byla koncovka! Hokejisté Pardubic, kteří po druhé třetině prohrávali na ledě Kladna 1:3, vstřelili čtyři góly a zápas dokonale otočili. Vítěznou trefu si připsal útočník Marek Hovorka. V čase 58:14.

I když se Pardubičtí prosadili už ve 2. minutě zásluhou Patrika Poulíčka, mělo pak navrch Kladno. Jaromír Jágr nejprve oslovil Zikmunda a pak sám vstřelil druhý gól Rytířů. Domácím pak na začátku druhé třetiny pomohla další trefa Strnada.

„Kladno bylo jasně lepší, mlátilo nás, dohrávalo osobní souboje,“ řekl Richard Král, asistent trenéra Pardubic. Hosté pak navíc krátce po třetí inkasované brance vyměnili brankáře, když místo Ondřeje Kacetla nastoupil Milan Klouček.

A ve třetí třetině přišel obrat. Podruhé v utkání se trefil Poulíček a v 56. minutě vyrovnal Rostislav Marosz. Po další přihrávce kapitána Rolinka pak propálil gólmana Cikánka slovenský útočník Hovorka. Dynamo vedlo. A stejný hráč ještě při hře Kladna bez brankáře pojistil pardubické vítězství.

„Poslední třetina byla úplně o něčem jiném. Najednou jsme hráli výborně, sráželi se, stříleli. Jsme šťastní, protože v případě porážky to pro nás mohlo být ještě nepříjemné, hrajeme dvakrát s Chomutovem. Teď nám chybí bod a snad ho někde umlátíme,“ uvedl Král. V úterý hraje Dynamo na ledě Pirátů.

Kladno - Pardubice 3:5
Fakta - branky a nahrávky: 4. Zikmund (Jágr), 8. Jágr (Zajíc, Nash), 21. Strnad (Vampola, Redlich) – 2. Poulíček (Machala), 43. Poulíček (Horký, Porseland), 56. Marosz (Rolinek), 59. Hovorka (Rolinek, Eklund), 60. Hovorka (Rolinek). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:5. navíc Š. Bláha 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5200. Třetiny: 2:1, 1:0, 0:4.
HC Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Zelingr, Lakos, P. Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, T. Kaut, Š. Bláha.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (25. Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Porseland, Budík, Nedbal – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Dušek, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret – Bubela.