V základní části své protivníky kosili jako na běžícím pásu. Pardubičtí hokejisté ročníku 1999 se s přehledem kvalifikovali na mládežnické mistrovství. Na cestě za zlatem ale budou muset překonat hned pět překážek.
„Radost z postupu máme velikou, ale ještě nás čeká pět mančaftů, které jsou na tom výkonnostně stejně jako my. Každý bude chtít vyhrát, bude to nesmírně obtížné. Když už tam jedeme, chceme udělat všechno pro nejlepší výsledek," má jasno pardubický Miroslav Bažant.

Jeho svěřenci nastříleli ve 32 zápasech 289 branek. Se ziskem 59 bodů vyhráli skupinu C žákovské ligy.
„S dosavadním průběhem sezony panuje spokojenost. Kluci ji odehráli velmi dobře. Mimo dvou proher a jedné remízy všechno vyhráli. V zápase s Libercem jsme udělali chybu, kdy jsme to asi podcenili, ale jinak máme za sebou kvalitní sezonu," prohlásil kouč pardubických nadějí.

Mladí Východočeši porazili všechny své soupeře. Remizovali pouze na začátku prosince s Letňany, v polovině února nestačili doma na Liberec a v posledním kole prohráli s Letňany. To už ale prý hráli kluci širšího kádru, neboť družstvo mělo zajištěný postup na finálový turnaj.

„Odmala se jedná o silný ročník. Jsou to kluci, kteří dobře vědí, co chtějí. Jsou vychovaní a není s nimi sebemenší problém. Pracuje se s nimi skvěle. Podobný byl ročník 1992, se kterým jsme mistrovství republiky vyhráli. I oni byli velmi šikovní a skvěle se s nimi pracovalo," zavzpomínal Bažant a v superlativech zachází ještě dále.

„Současný tým není těžké ukočírovat. Kluci jsou tvární, pracuje se s nimi opravdu skvěle. Myslím si, že tam jsou hráči, co by mohli jednou působit v dospělém hokeji na vysoké úrovni. Mám pár adeptů, ale jmenovat je nebudu. Tři až čtyři kluci už hrají dorostenecký hokej," spokojeně konstatoval Miroslav Bažant.

Někdejší pardubický útočník považuje už za úspěch, že se jeho družstvo kvalifikovalo na finálový turnaj.
„Těžko hledat favorita na titul. Jedná se o podobné týmy jako je ten náš. Nebude to žádná sranda, ale chceme získat jednu z medailí, řekl na závěr trenér úspěšného ročníku.

Chomutovský čas
Středa: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Oceláři Třinec (11.30)
Čtvrtek:  HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Plzeň 1929 (14.30)
Pátek: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Energie Karlovy Vary (11.30)
Sobota: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Piráti Chomutov (11.30)
Neděle: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Kometa Brno (15.45)