Chomutov - Pardubice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Rutta (Vondrka, V. Růžička ml.), 28. Ölvecký (Sklenář), 37. V. Růžička ml. (Červenka, Vondrka), 41. Pospíšil (Harant) – 3. Gregorc (Kolář, Kaut). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Ondráček, Hynek. Vyloučení: 7:5, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5167. Sestavy - Chomutov: M. Kopřiva – Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, Pereťagin – Pospíšil, Červenka, Tomica – D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka – Hřebejk, Ölvecký, Sklenář – Chlouba, Dušek, Kubinčák. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný. Pardubice: Kristan – Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Bokroš, M. Šeda – Orsava, Nahodil, Rolinek – P. Sýkora, Redenbach, Marcinko – Rapáč, Cetkovský, Poulíček – Kolář, Kaut, Pipek – Moučka. Trenéři: R. Král a Zadina.

Vítěznou branku vstřelil ve 28. minutě ve vlastním oslabení slovenský útočník Peter Ölvecký, který v dresu Pirátů debutoval po příchodu v reprezentační pauze. Dynamo prohrálo třetí z posledních čtyř zápasů.

„Jsem strašně rád, že jsem pomohl týmu vyhrát. Ani nevím, kdy jsem naposledy dal gól v oslabení. Jsem rád, že mi to tam padlo. Důležité je, že máme tři body. S výjimkou prvních osmi nebo deseti minut jsme celý zápas hráli výborně," řekl novinářům Ölvecký, který před příchodem do Chomutova působil měsíc ve Vítkovicích, kam přišel z Trenčína.

V úvodu nejdříve domácí gólman Kopřiva vyřešil ošemetnou situaci úspěšně, přestože Pardubičtí už se chtěli radovat z gólu. Ve třetí minutě už se ale Dynamo dostalo do vedení. Za zády brankáře Pirátů skončilo Gregorcovo nahození od modré čáry.

Odpovědět se snažili Sklenář a Růžička a vyrovnání se dočkal Chomutov v osmé minutě. Vondrka z levé strany z rohu ideálně uvolnil beka Ruttu, který bez problémů překonal přesouvajícího se Kristana. Hosté se pak ubránili při Kautově vyloučení a domácí odolali na přelomu první a druhé části při Ruttově trestu.

Následně se neprosadili domácí v dlouhé početní výhodě včetně 30 vteřin v pěti proti třem. Piráti ale před polovinou utkání získali vedení při přesilovce Pardubic. Sklenář uvolnil Ölveckého, který překonal Kristana kličku do forhendu.

Pak Ölvecký při svém čtyřminutovém pobytu na trestné lavici sledoval i další šanci spoluhráče Červenky. Piráti zvýšili při Kautově vyloučení, když se po Červenkově přihrávce prosadil zblízka Růžička. Před druhou pauzou ještě skončila Červenkova teč na tyči, další možnost nevyužil Tomica a Ölvecký trefil břevno.

Na začátku třetí třetiny neuspěl po Červenkově střele Tomica, ale po 37 vteřinách hry se Piráti opět radovali. Mezi kruhy se dostal k puku Pospíšil a bekhendem prostřelil Kristana. Hosté se snažili marně zkorigovat stav. V 52. minutě při Ruttově trestu trefil Cetkovský tyč. Domácí se ubránili i 11 sekund ve třech proti pěti a Piráti si bez problémů náskok do konce utkání pohlídali.

„Zápas rozhodl prostředek druhé třetiny, kdy jsme ubránili přesilovku soupeře pět na tři, ale při naší následné přesilovce jsme dostali gól na 2:1. Chomutov se dostal na koně, pak už byl lepším týmem a zaslouženě vyhrál," prohlásil trenér Pardubic Richard Král.