Úkol je jasný, vloni Pardubice horko těžko upachtily předkolo play off a hned vypadly s Kladnem. Nová sezona? Musí být jiná! „Chceme uspět a být lepší než vloni, základním cílem je účast v play off. Máme hráče i trenéry na to, abychom toho dosáhli," prohlásil na včerejší předsezonní tiskové konferenci generální manažer klubu Ondřej Šebek.

Tým od léta cepuje jako hlavní kouč Zdeněk Venera. Největší posilou se stal snajpr Petr Sýkora a s ním z Davosu dorazil ještě Josef Marha. „Nerad slibuji nějaká konkrétní umístnění, to v hokeji ani dost dobře nejde. Ale chceme hrát co nejlépe, aby se náš hokej lidem líbil, bavili se a měli z našich utkání dobrý pocit. Věřím, že si zahrajeme play off," rozpovídal se Venera na téma předsezonní očekávání.
Co mu rozhodně nedělá radost, je stav Lukáše Radila. „Na start extraligy se nemůžeme dočkat, ale tohle je jediná kaňka. Začátek soutěže kvůli zranění určitě nestihne," prozradil.
Do útoku ale místo vytáhlého křídelníka dostal jiné eso – velký návrat hlásí Jan Kolář.

Ten sice Pardubice před rokem opustil a zamířil do ruského Nižněkamsku, jenže měl pech. Zranil se a téměř rok nehrál zápas. Na východě Čech se dohodl na spolupráci zatím do konce září. „Honza sice dlouho nehrál, ale v přípravě bylo vidět, že ho zraněné rameno nijak neomezuje a že má formu. Nastoupil za nás ve dvou utkáních European Trophy a jeho výkony byly hodně dobré," tvrdí pardubický generální manažer Šebek.
Jestli bude spojení „pojišťováků" s dvaatřicetiletým útočníkem pokračovat i dál? To je otázka. „.Jan Kolář preferuje zahraniční angažmá, zatím je to oboustranně nezávazná spolupráce a uvidíme, jak se všechno bude vyvíjet dál," netuší teď ani Šebek jak celá věc dopadne.

„Kádr se mi jeví srovnatelně s loňským. Ale podle mě nejsou ani tak podstatná jména, spíš to, jaký se nám podaří udělat tým. Uvidíme, jak vše bude fungovat po kolektivní stránce,"  říká hlavní trenér.
Novým kapitánem byl už s předstihem jmenován obránce Václav Kočí. „Těším se, až sezona začne, s céčkem to pro mě bude první sezona v seniorském hokeji. No a nebylo by špatné, kdyby se mi dařilo stejně jako Petru Koukalovi," usmál se nový šéf kabiny.
To by bylo v Pardubicích hodně veselo. Koukalova bilance s „céčkem"? Tři sezony, dvě zlata, jeden bronz. Tomu se říká slušná práce…

Pardubice do ročníku vstoupí s rozpočtem 135 milionů korun, což je zhruba o 10 milionů méně než před rokem. „Snažili jsme se snížit provozní náklady, rozpočet na tým se výrazně nezměnil," ubezpečil generální manažer Ondřej Šebek.
„Pojišťováci" se poprvé předvedou v nových dresech s klubovým logem na hrudi v pátek v Brně. Doma se představí v úterý proti Litvínovu.