„Když vezmu, kolik tady bylo cizinců, tak jsme se trefili téměř do každého. Kromě Quennevilla, na kterého jsme možná spoléhali nejvíce,“ připomíná trenér Miloš Holaň kanadského útočníka, který odehrál za Dynamo jen dvanáct zápasů. Pak se přes Finsko vrátil do dánského klubu Aalborg Pirates, kde působil již v minulém ročníku.

Dalších šest hokejistů zůstalo v Pardubicích celou sezonu. Kanadští obránci Ty Wishart, Jacob Cardwell a Rhett Holland, v útoku potom francouzské duo Sacha Treille a Jordann Perret doplnil ruský forvard Vladislav Bojko.

Zahraniční jméno, to přitom není zárukou jistého úspěchu. „Hráče jsme před jejich příchodem hodně sledovali i po charakterové stránce,“ přiznal Holaň, jenž se již podílel na tvorbě kádru pro uplynulou sezonu. Sám měl z dřívější doby i negativní zkušenosti.

„Někteří hráči byli arogantní. K tomu nebyly výsledky, hokejisté netáhli spolu za jeden provaz. To bylo jako den a noc proti tomu, co jsme tady zažívali v letošní sezoně,“ oddechl si.

To, že chce Holaň o vytipovaných hokejistech vědět co nejvíce, dokládá na příkladu jednoho z Kanaďanů. Tím je Ty Wishart, jenž před příchodem do Pardubic působil sezonu ve slovenské nejvyšší soutěži.

„Znám se s Vlado Országhem, který ho vedl v Bánské Bystrici a dal mi záruku. Řekl mi: Miloši, to je borec, profesionál. Vyjmenoval mi pár bodů a já jsem věděl, že nás nezklame,“ prozrazuje.

V základní části vynechal Wishart jen dva zápasy, postupně vytvořil obranný par s krajanem Cardwellem.

„Šlo o hráče, kteří celou sezonu odehráli skoro stejně, což je hodně důležité. Jsou hráči, kteří vyskočí v jednom utkání a pak o nich dalších deset nevíte. Oni měli výkonnost stabilní. Do party v kabině zapadli i právě díky jejich pohodové povaze, což je někdy důležitější než mistrovství na ledě,“ přidává Holaň další faktor.

Oba beci se v základní části zařadili mezi desítku nejproduktivnějších hokejistů Dynama. Před nimi byli ještě dva útočníci z Francie. Treille vstřelil v sezoně celkem 18 gólů, z toho čtyři v play off proti Třinci.

Služby obou útočníků již má Dynamo zajištěné i pro příští sezonu, v tomto týdnu oznámilo podpisy nových kontraktů i s obránci Cardwellem a Hollandem.

„Rhett perfektně zapadl do našeho kolektivu, jehož soudržnost nám přinesla letošní úspěch. Na tuhle kartu chci vsázet dál,“ připomněl i předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.