Václav Sýkora prohrál v 9. kole s pražskou  Spartou, v pondělí také neuspěl Richard Žemlička s Karlovými Vary.

V letošní extralize zatím neplatí okřídlené heslo: nové koště dobře mete. Dnes se pořádky mohou změnit. Hned trojice koučů, které si zavolaly na pomoc strádající kluby, se jde ukázat a vzkázat fanouškům: Za nás to půjde, vážení!
Ostrou zkouškou si projde především Mojmír Trličík. Zkraje minulého týdne dostal padáka ve Vítkovicích, aby se pár hodin nato upsal Pardubicím, které  šokujícím způsobem vyšouply z trenérské lóže Pavla Hynka.
Co čeká Trličíka v dnešní domácí premiéře proti Karlovým Varům (18)?

Zvědavé publikum

Vztah s pardubickými fanoušky si je třeba budovat, opečovávat jako první lásku. Že jde o křehké spojení, poznal v předminulé sezoně Josef Jandač. Publikum ho nepřijalo za svého a několikrát mu to během sezony dalo nemilosrdně najevo.
Na Trličíka bude zvědavo.  Už proto, že většina fandů s odvoláním populárního Hynka nesouhlasila.   „Moja"  musí být připraven, že každé jeho rozhodnutí, taktika, či složení formací bude pitváno pod tlustou lupou.  Neškodilo by povolit průchod emocím. To mají hokejoví příznivci rádi. I proto milovali Miloše Říhu.

Výhra = povinnost

Až dnes začne pro Trličíka naostro začátek pardubické štace. Pondělní zápas European Trophy ve Fribourgu (2:3) byl nutnou povinností, něco jako večeře s tchyní. 
  Dnes to bude jiné kafe. Půjde totiž o výsledek, o který ve Švýcarsku až tolik nešlo. Trličík nutně potřebuje vstoupit do nového angažmá výhrou. Pak mu začnou věřit hráči i fanoušci. Porazit utrápené Karlovy Vary je povinnost.

Karlovy Vary

Pět výher z devatenácti zápasů, takřka nejméně vstřelených branek v soutěži (50), spousta inkasovaných gólů – to je letošní Energie. Klub má nastartovat kouč Richard Žemlička, ale pondělní premiéra v Brně mu nevyšla (0 bodů, 0 branek).  Trličík má Varům co vracet. S Vítkovicemi s nimi prohrál v 8. kole 1:4…