Kdo brání, nevěří brankáři
Předpoklad, že finále rozhodují kvalitní obrany a vynikající brankáři, je postaven na hlavu. Hrát zodpovědně? Nezbláznil se někdo? Na co?  Ten v masce si s tím poradí…
Pardubice i Kometa páchají před svým brankářem tolik hrubek, že vést si stejně student u maturity z matematiky, doživotně by mu zakázali používat čísla. „Děláme chyby jak na žákovském turnaji,“ oprávněně se čílil pardubický trenér Pavel Hynek.  

Kometa lépe bruslí
Lyžaři by řekli, že Pardubice zatím promazaly.
Brno nešetří krokem, každý hráč se snaží vypustit na ledě duši. „Pojišťováci“ vypadali proti bílomodré šlechtě dost ospale a neobratně.

Trvaj není stroj
Brněnský brankář Jiří Trvaj působil na Spartu a Plzeň jako voda na šumák. Tabletka se mohla zmítat, jak chtěla, jenže se stejně rozpustila. Trvaj soky drtil. Nad jeho zákroky si mohli ukroutit hlavu Petr Ton nebo Martin Straka.
Ve finále to ale taková sláva není. V obou zápasech dostal gól, kdy neměl čisté svědomí. Ano, chytá dobře. Ale zázračně? Ani omylem. „Docela mě to zarazilo, je to naše výhoda.  Ale my máme také nejistého brankáře, takže je to vyrovnané,“ byl upřímný pardubický bek Aleš Píša.

Prázdniny druhého útoku
Jako by měl už splněno. Pardubická druhá formace hraje ve finále zatím bídně, nedala jediný gól.  
Nejproduktivnější hráč týmu Martin Bartek? Jedna asistence, občas krvavé oči a tři záporné body v plus, minus. Příliš vidět není ani Radovan Somík.
A Jiří Cetkovský? Jako by s parťáky ztratil společnou řeč. Jen, co se přesunul k Zohornovi, dal gól. Problém je, že vůbec nefunguje ani náhradní řešení s Markovičem.