Nedávno jste oslavil svým extraligovým gólem dvacáté narozeniny. Vnímáte to jako metu v podobě trvalého přestupu do dospělého hokeje?
Jednoznačně, jsem především rád, že tam můj první gól konečně padl. Myslím, že měl přijít už dříve, protože tam bylo hodně šancí, které jsem spálil.

Jezdil jste na srazy mládežnických reprezentací, sám jste mluvil o dobré partě. Nebude to chybět?
Určitě bude, ty kluky znám spoustu let. Když se nad tím zamyslím, tak je to celkem divné, že se takhle pohromadě už neuvidíme.

Na MS do dvaceti let jste skončili ve čtvrtfinále. Už to zklamání vyprchalo?
Řekl bych, že ano. Když si s někým z týmu napíšeme, tak to pořád vnímáme, ale už je to samozřejmě lepší.

Podobně jako další hráči jste nejprve dospělý hokej poznával v první lize. Co vám to hokejově dalo?
Řekl bych, že sebevědomí. V první lize je to o stupeň lehčí než v nejvyšší soutěži, což mi zpočátku vyhovovalo. Rozehrál jsem se tam. Může to každému pomoci. Když mu to půjde a bude si věřit, tak jen dobře. Hlavní je potom to zopakovat v extralize.

S Dynamem vás čeká náročný dvojzápas během dvou dnů. Jaký vliv měla na přípravu výhra nad Olomoucí?
Myslím, že nás to všechny nabudilo. Mohli jsme si konečně zařvat. Jsme dobře naladění na další dva zápasy, dáme do toho všechno.

Dnes hostíte Karlovy Vary, které jsou na dvanáctém místě. Sledujete ještě, jak velká bodová mezera mezi vámi je?
Díváme se především sami na sebe, ale zápas je pro nás důležitý. Dokud je matematická šance, tak budeme bojovat. Chceme znovu urvat tři body. Uvidíme, jak to bude pak po dvaapadesáti kolech.

Hned druhý den následuje derby v Hradci. Co bude klíčové nejen v tomto utkání?
U nás je nejdůležitější především start do zápasu. Stalo se nám, že jsme ho ztratili a pak jen doháněli. Naposledy s Olomoucí, ale i předtím proti Třinci jsme dobře začali. Když budeme takhle pokračovat v pátek i v sobotu, tak myslím, že na soupeře máme.

Pohledem trenéra Ladislava Lubiny
O Ondřeji Machalovi: „I to, že byl Ondra na mistrovství světa juniorů, ukazuje, že to je hokejista, který má předpoklady hrát extraligu. Když bude dobře pracovat, tak se může dostat i někam jinam po vzoru Martina Kauta a dalších. Je to jen o práci. Teď je hlavní, aby nám pomohl v závěru sezony a vybojoval si místo v jádru mužstva pro příští rok. Co dál, bude záležet samozřejmě na něm.“

Před pátečním zápasem Pardubice – Karlovy Vary (18.00): „Všichni víme a uvědomujeme si, že utkání s Karlovými Vary nám udá směr, na který se poctivě připravujeme. Byl bych velice rád, abychom navázali na nedělní vítězství. Trénujeme stále standardní věci, které nám nejdou a potřebujeme je zlepšit, abychom se výsledkově zvedli. Budeme v tom ale pokračovat hodně dlouho. Za mého působení nás čeká poprvé dvojutkání pátek–sobota. Jsem zvědavý, jak to zvládneme po fyzické a samozřejmě také výsledkové stránce.“