Příspěvek útočných formací od začátku sezony
1. Sýkora, Marha, Somík
8 gólů  17 bodů
2. Zohorna, Nosek, Cetkovský
4 góly  11 bodů
3. Radil, Kousal, Starý
7 gólů  16 bodů
4. Řezníček, Číp, Tybor
3 góly  5 bodů

Jan Kolář, kterému s klubem vypršela smlouva, přidal ještě další 2 góly.

Čekání skončilo. Pardubice přivezly první výhru z cizího hřiště, v Chomutově zvítězily 5:2 a v tabulce se vytáhly na třetí místo.

„Vůbec to ale nebyl lehký zápas. Chomoutov hrál velmi dobře v útočném pásmu, ale skvěle chytal Dušan Salfický a navíc se nám dařilo v koncovce," jmenoval hlavní aspekty  úspěchu pardubický trenér Zdeněk Venera.
A může si mnout ruce. Znovu se ukázalo, že góly nemusí obstarávat jenom komando Petra Sýkory.
Piráty složili jiní. Dva góly zaznamenal třetí útok a stejně se vedlo i čtvrté formaci.

Její pravé křídlo Radoslav Tybor trápilo Chomutov svým raketovým pohonem. „Podíval jsem se na beka, přišlo mi, že nemá rychlost, tak jsem do toho zkusil kopnout a nechytil mě," popisoval moment, jak se rodil jeho vyrovnávací gól na 1:1.
„Pendolino," houkl obránce Zdeněk Čáp, když byl Tybor po úterním tréninku k dispozici novinářům. Docela výmluvné…

„Jsme rádi, že se v Chomutově čtvrté formaci dařilo, v předchozích zápasech se do hry tolik nedostávala. Vždycky pomůže, když můžete sestavu držet na čtyři lajny," těšil výkon trojice Jakub Řezníček, Zdeněk Čáp a Radoslav Tybor kouče Veneru.
Slovenský šikula Tybor o sobě dal pořádně vědět. Gól, nahrávka Čípovi a tyč. „Můj nejlepší zápas za Pardubice? Asi ano, i když v některých domácích se mi letos také celkem dařilo, měl jsem šance, ale žádná mi tam nepadla. Věřím, že  tímhle gólem jsem to zlomil  a půjde to," přeje si třiadvacetiletý útočník.

Na ledě strávil se svými dvěma parťáky lehce nad osm minut. Oproti minulým utkáním je to luxusní číslo. „Prakticky celý zápas se hrálo na všechny čtyři pětky. Je těžké, když jsou pak přesilovky, oslabení a vy pak třeba na sedm minut vypadnete z tempa. Ale s tím musíme počítat, čtvrtý útok je od toho, aby dopřál odpočinek prvním třem lajnám a nedostával góly. Tentokrát se nám podařilo dvakrát skórovat a pomohli jsme mužstvu i jinak," právem se z dobře odvedené práce radoval Tybor.

Sednou soupeři na bombarďáka Sýkoru? Stejně si nepomohou. Extrémně nebezpečná umí být Noskova formace se silákem Cetkovským a drzounem Zohornou. Parádně se vede triu Radil, Kousal, Starý. Teď ukázala i čtvrtá lajna, že umí kousnout. Téhle party se bojte!