Pardubice plánovaly, jak s Litvínovem konečně zatočí, jenže on jim znovu nedal moc čichnout, vyhrál 3:1 a chybí mu už jen jediný zápas k tomu, aby poslal Východočechy na dovolenou.
Obránce JAKUB ČUTTA měl plnou hlavu hlavně nepodařeného začátku, už v 8. minutě Litvínov vedl 2:0: „To je pak strašně těžký, má schopné hráče, co si to dovedou pohlídat. Měli jsme šanci, co jsme na začátku nedali (Sýkorovi sebral gól Francouz) a Litvínov si tím už pak poradil," vykládal defenzivní bek.

Trenér Miloš Říha plánoval, že zkusíte hrát hodně od podlahy, ale jakoby jste se k tomu ani nedostali. Je to tak?
Měli jsme plán, který nám absolutně nevyšel. Oni mají strašně dobrý pohyb, když jsou v průšvihu, pomohou si rychlou nahrávkou. Od toho máme středeční zápas, abychom zmobilizovali síly a pokusili se na ně tady doma konečně vyzrát.
Litvínov ale vede 3:0, dokáže vás přehrát, vy jste v sérii ještě ani sekundu nevedli. Dá se z toho vůbec vyhrabat?
Psychika třeba nějakou roli hrát bude, ale na to se teď nemá cenu dívat. Šance je vždycky. My uděláme všechno, aby to vyšlo. Ve středu je další zápas, potřebujeme ho vyhrát a pak se uvidí.

Je vidět ta extrémní litvínovská síla, kdy ubráníte Ručinského lajnu, ale zase dvěma góly rozhodne Peter Jánský?
Ne nadarmo skončili na druhém místě, je to strašně kvalitní tým. My z těch málo šancí, co máme, musíme dát konečně góly. Jinak šance vyhrát nebude.

Co se dá dělat s litvínovskými přesilovkami? Hraje je docela netradičně, jakoby neexistovala žádná šablona a stejně dá gól…

Mají tak technické hráče, že nějakou šablonu asi mají, ale pak začnou improvizovat a pak je už jenom na nich, co bude dál. Jsou tam nějaké náznaky, co rádi dělají. Ale pak se to otevře, objeví se další možnost. Hrají spolu dlouho, znají se. Je těžké je bránit.

Do večerního zápasu je jaký plán? Pustit si sestřih loňského play off NHL, kdy se Los Angeles vyhrabalo z podobné šlamastiky a slavilo Stanley Cup, nebo spíš vypnout a hokej dostat úplně z hlavy?
Každý to má asi trochu jinak. Možnosti jsou, co dělat. Ale teď vám řeknu, že středa je nový den a my budeme chtít konečně vyhrát. Tečka.

Jak na skvělý Litvínov ale vyzrát?
Je nějaká taktika a my ji musíme dodržet.