Pardubice vedly o tři góly. Mistr pak zápas otočil

Pardubice - Náplast na plzeňský debakl? Mohla to být výhra nad mistrem. Jenže… I když v polovině utkání vedli pardubičtí hokejisté nad Brnem 3:0, v poslední třetině nakonec o všechny body přišli. Kometa vyhrála v Pardubicích 5:4.

29.9.2017

Kometa zmrazila Pardubice ve třetí třetině a po obratu zvítězila 5:4Foto: Deník/Jan Jedlička

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 20. Vondráček (Tomášek), 26. Treille (Tomášek), 30. Quenneville (P. Sýkora, Rolinek), 42. J. Sýkora (Rolinek, Bojko) – 32. Haščák (T. Svoboda, O. Němec), 37. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 46. Zaťovič (M. Erat), 55. H. Zohorna, 58. Mallet (Nahodil, Malec). Rozhodčí: Šír, Sýkora – Gerát, Hynek. Diváci: 7 755.

Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Hunkes, Trončinský, Mojžíš, Čáslava, Ščotka – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Quenneville, Dušek, M. Kaut. Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, D. Mikyska – M. Erat, Hruška, Zaťovič – Haščák, V. Němec, T. Svoboda – Vincour, L. Čermák, Dočekal – H. Zohorna, Nahodil, Mallet.

V 15. minutě hrálo Dynamo první přesilovku, jenže ta trvala jen krátce, následovala naopak dvě pardubická vyloučení. Domácí se ubránili a v poslední minutě úvodního dějství udeřili. David Tomášek vystihl rozehrávku Brna a přihrál zadovkou na Tomáše Vondráčka, jenž se prosadil proti svému bývalému klubu.

Ve druhé třetině znovu přihrával Tomášek na gól, když se přesně trefil Sacha Treille. První branku v pardubickém dresu pak v polovině utkání vstřelil kanadský forvard Peter Quenneville, když zblízka využil početní výhodu.

Jenže neuběhly ani dvě minuty a Kometu vrátil do hry Marcel Haščák. Hosté věděli, že musí přidat, a to se taky stalo. Zásluhou důrazného Tomáše Svobody využilo přesilovku i Brno. Druhá třetina se dohrála za tlaku Komety, ale bez dalších gólů.

Po přestávce pak znovu Dynamo uteklo, když se ve 42. minutě prosadil Ján Sýkora. Ještě větší zápletku pak připravil Martin Zaťovič, který propálil Kacetla a snížil na 4:3.

A obrat? Ten načal gól Hynka Zohorny v oslabení a završil ho další bývalý hráč Pardubic Alexandre Mallet. Domácí reklamovali neodpískaný faul, který gólu předcházel, ale marně. Souhra Lukáše Nahodila s Malletem rozhodla. Závěrečný tlak při hře bez gólmana již Pardubicím nepomohl.

"Chtěli jsme urvat za každou cenu tři body, utkání jsme měli výborně rozehrané. Co rozhodlo? Výpadky v koncentraci nás stály zápas," uvedl po utkání Pavel Marek, asistent trenéra Pardubic.

"První třetina byla z naší strany vlažná, ale soupeř taky nehrál aktivně. Vypadalo to, že třetina skončí 0:0, jenže v závěru třetiny jsme inkasovali. Pak se soupeř dostal do tlaku a dal dva góly. Byli jsme hodně pozadu, ale zvedli jsme se. Za stavu 3:2 jsme měli další příležitosti a do třetí třetiny jsme šli s tím, že stav otočíme. Sice přišla komplikace v podobě čtvrtého gólu Pardubic, ale nakonec jsme v závěru využili takového pardubického rozpoložení a ten zápas otočili. Byla tam spousta chyb, jsme rádi hlavně za tři body," řekl brněnský trenér Kamil Pokorný.

Autor: Tomáš Rais

29.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.