Všichni začnou zářit spokojeností, fanoušci se budou držet kolem ramen a zpívat vítězné chorály.
Asi tak nějak to mělo podle vedení pardubického hokeje vypadat po nástupu nového kouče Mojmíra Trličíka na trůn.
A teď růžové brýle dolů.

Situace je mnohem horší, než byla před výměnou u trenérského kormidla.
Nový impulz v reálném extraligovém světě vypadá takhle: tři zápasy, tři porážky, nula bodů a pořádně kyselá nálada.
Zatím se může nový trenér klidně přetrhnout, ale výsledky nejsou.
Jakmile úřadující mistr okamžitě nezačne vyhrávat, začne se řítit do pořádného průšvihu, od jedenáctých Vítkovic ho dělí jenom bod. V neděli s nimi Pardubice prohrály 1:2.

„Mrzí to, v zápase jsme se nadřeli a nic z toho nemáme," posteskl si kapitán Radovan Somík. Soupeř z Ostravy vsadil na extrémně tuhou defenzivu. Dopředu se nehrnul, čekal, co bude, a uspěl.
Na konci první třetiny se „pojišťováci" ujali vedení při dvojnásobné přesilovce. Martin Bartek procedil vítkovického Filipa Šindeláře a ČEZ Arena se v tu chvíli těšila: Že by dobré časy přeci jenom přišly?

Nepřišly, domácí celek sice měl na konci druhé části několik šancí, David Krejčí dokonce nastřelil tyč, ale za Šindeláře už nic neprošlo.
Vítkovice vycenily ofenzivní zuby až v závěru a domácímu mužstvu vyrazily dech. „Celý zápas jsme se snažili hrát hlavně dozadu. Na konci jsme to trochu změnili a začali Pardubice napadat ve více hráčích," vykládal Vladimír Svačina.

Čas 54:17: obránce Roman Polák využil přesilovku po zbytečném vyloučení Cetkovského.
Čas 58:23: dílo pardubické zkázy dokonáno. Svačina si vyčíhal  špatnou nahrávku Starého v rohu hřiště a bekhendem poslal puk pod horní tyč.
„Pořád je to ta samá písnička. Celou dobu máme zápas pod kontrolou, pak uděláme úplně zbytečný faul v útočném pásmu a soupeř vyrovná. Vzápětí šly Vítkovice třikrát dva na jednoho a už tam mohly rozhodnout. Je to katastrofa," měl vztek slovenský útočník Bartek.

Vítkovicím tři body spadly do klína díky domácím hrubkám. Jak později přiznal Svačina, ani s výhrou moc nepočítaly: „Říkali jsme si, že budeme rádi za bod nebo za dva a dotáhneme to do prodloužení. Jejich hráč ale udělal chybu v rohu, já vyjel s pukem a trefil jsem se i s trochou štěstí pod horní tyčku," jásal Svačina nad vítězným gólem.

Další zápas čeká na Východočechy až v pátek. „Každý si naši situaci uvědomuje. Jsou před námi čtyři dny na to, abychom se oklepali a nastartovali.Věřím, že přijde nějaká dobrá série a zvedneme se," snaží se myslet pozitivně kapitán Radovan Somík.
Jeho mužstvo nutně potřebuje v následujících dvou zápasech vyhrát. Dostat na frak v Brně a pak ještě doma se Spartou? To by byl problém na druhou a ten si už tým nemůže dovolit.

Plány vedení, jak z klubu udělat top značku, se totiž začínají bortit. Teď se mezi fanoušky spíš šíří „blbá" nálada.
Pardubice vyhazovem Krise Beeche přiznaly, že se v jeho angažování sekly. Zvláštně vypadá i odchod klíčového beka Jana Koláře do KHL, za něhož zatím nedorazila žádná náhrada.

Jako dost nepovedený vtip teď znějí slova sportovního manažera Petra Hemského, který prohlásil, že bývalý trenér Pavel Hynek neměl mužstvu už co dát. „Do mužstva se jen pustila nová krev," tvrdil na tiskové konferenci. Tak hlavně aby to byla správná krevní skupina a pacient za chvíli neležel na pitevně…
Další kopance už přijít nesmějí na ledě ani v kanceláři.