Neděle 7. října 2018. To je den, kdy pardubičtí hokejisté mohli naposledy oslavit extraligové vítězství před svými diváky. Tehdy Dynamo zdolalo chomutovské Piráty 5:3, pak ovšem následovalo deset domácích nezdarů. Po čtvrt roce se obsazení z vítězného utkání zopakuje, právě dnes Dynamo hostí Chomutov (18 hodin).

Jde o souboj dvou posledních celků extraligové tabulky. Bodová mezera mezi nimi se ovšem zvětšuje. Zatímco Chomutov v novém roce již dvakrát vyhrál, Pardubičtí ve třech venkovních duelech ani jednou nebodovali.

Platilo to i o středeční předehrávce na ledě Vítkovic, kde Dynamo prohrálo 1:4. Do karet Pardubicím vůbec nenahrál úvod zápasu, už po dvaceti vteřinách prošel puk za brankáře Ondřeje Kacetla, když ho nešťastně tečoval Marek Hovorka.

„Myslím si, že jsem byl v místě, kde jsem měl být. Chtěl jsem hrát puk, který byl nahozený. A od špičky se mi to odrazilo přímo k tyčce. Co uděláte? Je to shoda náhod, tak to prostě je,“ líčil slovenský forvard Dynama.

„Stejně jako v Plzni jsme chybovali v prvním střídání a obdržet gól ve dvacáté sekundě je voda na mlýn soupeře a rána do hlavy pro naše hráče,“ řekl pardubický trenér Ladislav Lubina.

Za hosty sice srovnal Rostislav Marosz, ale na další trefu Vítkovic již Pardubičtí odpověď nenašli.
„Ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a možná jsme byli o chloupek lepší. Ale projevila se větší taktická vyzrálost soupeře a jeho větší důraz v koncovce,“ dodal ještě za hosty Lubina.

Ani Hovorka, jenž nastupuje v první útočné formaci, gól do správné branky nepřidal. „Škoda, že jsem nedal i regulérní gól, byla tam jedna tyčka,“ litoval útočník Dynama.

Pardubicím stále scházel kapitán Tomáš Rolinek, naopak teprve svůj druhý extraligový zápas prožil ve Vítkovicích Filip Koffer z juniorky.

Dnes hokejisté Dynama odehrají první utkání roku 2019 v ČSOB Pojišťovna ARENĚ. „Jsme rádi, že se po třech zápasech venku vracíme domů, naším cílem je zvítězit a potěšit tak naše fanoušky. Jim patří velký dík, že nás chodí podporovat stále v hojném počtu,“ řekl pardubický trenér Lubina před utkáním 34. extraligového kola.

Souboj posledních. Proti Peters nebo Růžička

Být poslední a dlouho čekat na výhru. V této sezoně o tom ví jak Pardubice, tak i Chomutov hodně. Piráti vstoupili do sezony osmizápasovou sérií proher, Pardubice pak v průběhu listopadu a prosince vyhrály až na čtrnáctý pokus. Aktuální situace? Lépe si vedou Piráti. Mají o osm bodů více než Dynamo (a o dva odehrané zápasy méně). „Chomutov se herně i výsledkově zvedá, vyhrál tři z posledních čtyřech utkání. My ale chceme uspět a vyhrát, k tomu povede pouze tvrdá práce po celých šedesát minut,“ uvedl pardubický trenér Ladislav Lubina. Chomutov se opírá o výkony brankáře se zkušenostmi z NHL Justina Peterse, jenž přišel v říjnu. Nejproduktivnějším hráčem pak je Vladimír Růžička mladší (12 gólů a 14 asistencí).