Šest výher a pouze jedno klopýtnutí po prodloužení. Zcela opačným způsobem než Pardubice vstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy hokejisté Brna. Po výrazném letním posílení kádru se Kometa zařadila mezi horké kandidáty na titul. Potvrdí to i dnes v Pardubicích?

Dynamo získalo první body v sezoně až v úterý na ledě Chomutova. Teď Pardubičtí chtějí poprvé uspět i před vlastním publikem.

„Chystáme se na Kometu, hodně jsme se věnovali agresivnímu napadání, přechodu středního pásma, hráli jsme na malém prostoru. Věřím, že po úterní výhře z hráčů spadla deka ze série porážek," uvedl trenér Pavel Rohlík.

Pardubicím se v úterý povedlo otočit nepříznivý stav, v prodloužení pak po trefě Petra Sýkora braly druhý bod. Právě Sýkora těžil z obnovené spolupráce s kanadským centrem Tylerem Redenbachem. Oba si v utkání připsali tři kanadské body. Dá se očekávat, že v první útočné formaci spolu vyrukují i na Kometu.

„Sestava, která dohrávala zápas v Chomutově, by měla zůstat. Přemýšlíme nad složením čtvrté pětky," doplnil Pavel Rohlík.

Velkým lákadlem pro diváky bude rovněž nový program spojený s instalací multimediální kostky v Tipsport areně. Trenér a generální manažer v jedné osobě doufá, že ne jediným. Tým potřebuje v bitvě s druhým celkem tabulky podporu fanoušků.

„Kluci v Chomutově ukázali, že jsou bojovníci a nevzdají se ani za nepříznivého stavu. Budeme se snažit hrát aktivněji než venku, více na kotouči a diktovat tempo samozřejmě i s ohledem na hru soupeře. Naším cílem je bodovat, propast je stále veliká," prohlásil Rohlík.

HVĚZDY I MLADÍCI

Kometa v předchozím kole zaznamenala nejvyšší výhru v sezoně, když rozstřílela Litvínov 7:1. V brance Brna u toho byl gólman Karel Vejmelka, jenž přišel v minulém roce z Pardubic.

V létě pak do kabiny Komety zamířilo pět hokejistů, kteří předtím nastupovali v Kontinentální hokejové lize. Hráči jako Ondřej Němec, Martin Erat či Martin Zaťovič jednoznačně zvýšili konkurenci v týmu.

Hlavní trenér a zároveň majitel Libor Zábranský dává příležitost i mladíkům. Sedmnáctiletý útočník Martin Nečas dokonce nastupuje v prvním útoku.

Posily Brna z KHL
Ondřej Němec (32 let) – Mistr světa z roku 2010 strávil posledních šest sezon v KHL, naposledy hrál za Čerepovec.
Martin Erat (35 let) – Přes 900 zápasů v NHL, z toho 11 sezon v Nashvillu, třikrát hrál na olympiádě. Loni působil v Omsku.
Marek Kvapil (31 let) – V Dynamu Moskva dvakrát vyhrál KHL, loni hrál za Záhřeb a Nižněkamsk.
Martin Zaťovič (31 let) – Poslední dvě sezony hrál za Ladu Togliatti.
Tomáš Vincour (25 let) – Má zkušenosti i z NHL, loni působil v Novosibirsku.