Chomutov se mohl na Dynamo dotáhnout již ve středu, kdy dohrával zápas s Olomoucí, ale prohrál v prodloužení. Pro Piráty to byla další ztráta, třeba během listopadu vyhráli jen jednou (se Spartou až v prodloužení). Jejich poslední výhra za tři body? 22. října. Soupeř? Pardubice.

Svěřenci Vladimíra Růžičky tehdy vyhráli 3:2 gólem v předposlední minutě. V Pardubicích předtím Piráti uspěli (4:1), i když měli hráči Dynama jasnou střeleckou převahu.

„Stěžejní postavou Pirátů je Michal Vondrka, ten nás trápil v obou letošních vzájemných utkáních. Uhlídat ho bude důležitým prvkem pátečního zápasu,“ připomněl pardubický trenér Miloš Holaň přínos nejproduktivnějšího hokejisty Chomutova, který již Dynamu v této sezoně vstřelil čtyři góly.

Pardubičtí si po reprezentační přestávce bodově polepšili, ale poslední dva zápasy prohráli. Z kabiny zaznívaly hlasy o tom, že se tým musí vrátit ke své hře.

„Pracujeme na ní ve všech trénincích. Projíždíme videa, analyzujeme naše chyby, které jsme udělali, abychom je neopakovali. Věřím, že to hráči vezmou za své,“ poznamenal Holaň.

Příznivou zprávou je návrat obránce Petra Čáslavy, který byl zasažen ve východočeském derby bruslí a v minulém týdnu tři zápasy vynechal. Na tréninku se připravoval nezvykle s košíkem na helmě, který chrání jeho obličej.

„Petr se do sestavy vrací. Marodka nás ovšem stále trápí. Lajny nejsou pospolu, jak se nám je dařilo držet v zápasech, v nichž jsme bodovali,“ řekl Holaň.

Dynamu stále chybí David Tomášek, vypadl i Rostislav Marosz, který se včerejšího tréninku již zúčastnil. „Uvidíme, jak na tom budeme před zápasem,“ dodal pardubický trenér.

Kdy zaplaví led plyšové hračky?Dnešní utkání má podtitul „plyšákové“. Dynamo vyzývá fanoušky, aby na zápas donesli plyšové hračky, počkali na první vstřelený gól Pardubic a pak je naházeli na hrací plochu. Klub je rozveze do různých zařízení, kde udělají radost dětem. Před rokem se při stejné akci trefil v 6. minutě Nicholas Schaus.