HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Branky: 7. Mandát (Hájek, Vondráček), 18. T. Dvořák – 22. Bartejs, 25. Hladonik (Černoch). Rozhodčí: Stano, Vrba - Lhotský, Klouček. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 8793. HC Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček (A), Vondráček. HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, McFadden, Stříteský, Bartejs, Mikyska, Beran – Rachůnek (A), Jiskra, Kružík – Kangasniemi, Gríger, O. Procházka – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Čihař, Kofroň, Koffer.

Do branky Pardubic se po krátké pauze opět vrátil Roman Will, který se tak postavil proti svému bývalému parťákovi Dominiku Frodlovi, který v současnosti hájí barvy karlovarské Energie.

Zápas začal lépe pro Dynamo a po prvotním tlaku se také brzy dočkalo vstřelené branky. Ta přišla v průběhu sedmé minuty, když jen pár vteřin po konci přesilové hry napřáhl od modré Libor Hájek a Jan Mandát jeho pokus úspěšně tečoval do brány hostů - 1:0. Pardubičtí i nadále v první části drželi otěže a přišla i druhá zasloužená odměna. Byl to opět obránce a tentokrát rozradostnil domácí fanoušky Tomáš Dvořák, když propálil vše, co před ním stálo - 2:0.

Jak úspěšná byla první část zápasu, tak ta druhá pro Dynamo byla katastrofická. Energie totiž hned ve druhé minutě využila početní výhodu a po trefě Tomáše Bartejse se tak přiblížila na rozdíl jediné branky. Na tu hosté nemuseli čekat dlouho a po dalších třech minutách se radoval Jan Hladoník, který "jen" dokonale využil přihrávky od svého spoluhráče Jiřího Černocha - 2:2.

Aktivnější sice ve zbytku druhého dějství byli domácí, ale Dominik Frodl proti svým bývalým spoluhráčům zářil a nedovolil jim rozvlnit síť.

Třetí třetina a potřetí skvělé clonění a třetí obrovský podíl obránců na vstřelené brance. Dynamo v posledním dějství základní hrací doby pomalu ale jistě utahovalo šrouby. Při jednom takovém pobytu v třetině Energie si Pardubičtí vysloužili výhodu a puk dostal na modrou čáru Libor Hájek. Ten napřáhl a přes výbornou clonu svých spoluhráčů rozvlnil síť Frodlovy brány.

Netrvalo dlouho a expardubický gólman musel lovit puk ze své svatyně počtvrté v zápase. Z pravého kruhu napřáhl Robert Kousal a jeho úspěšná trefa rozradostnila domácí fanoušky a přidal tak uklidňující branku, která již přiblížila Dynamo k dalším třem bodům do Tipsport extraligy.

Pardubice si již následně vítězství pohlídaly a v závěru dokonce přidaly poslední hřebík do pomyslné rakve, když do prázdné klece střílel přes celé hřiště Tomáš Dvořák - 5:2.