Dynamo nastoupí od 17 hodin v malé hale ČSOB Pojišťovna ARENY proti Liberci. To je příležitost i pro zmiňované kvarteto.

„Stoprocentně, proto se to dělá. Chceme, aby se ukázali kluci, kteří jsou zde na zkoušku a zároveň ti, kteří bojují o místo v sestavě,“ naznačil pardubický trenér Miloš Holaň, koho ze současných šesti pětek pošle do úvodního zápasu.

Zatímco loni o sobě dal hned v prvním utkání vědět Francouz Perret, letos má šanci jeho spoluhráč z reprezentace Hugo Gallet. A s ním trio útočníků. Mezi nimi i slovenský forvard Dalibor Bortňák, jenž v úvodu týdne trénoval ve formaci s krajanem Milošem Bubelou, novou posilou Pardubic.

Všichni jsou již druhým týdnem na ledě, nyní dostanou možnost v utkání. „Uvidíme, někteří kluci se jeví velice dobře,“ nechal se slyšet kouč Holaň.

„Nějaký obrázek jsem si udělal z tréninků, to znamená, jak pracují v zátěži a v individuálních činnostech. Po třech utkáních budeme vědět více,“ dodal.

Čtyři hráči na letních testech
Hugo Gallet (21 let): Francouzský obránce má zkušenosti ze zámoří i z Finska, hrál na posledním mistrovství světa.

Dalibor Bortňák (27 let): Útočník, který už v české extralize nastupoval za Liberec. Objevil se i ve slovenské reprezentaci.

Tomáš Vracovský (20 let): Forvard ze západu Čech působil v mládežnických reprezentacích, nejvyšší soutěž zkusil v Plzni.

Matouš Kratochvíl (23 let): Téměř dvoumetrový útočník nastupoval především za prvoligový Přerov.