Pardubice – Vedení posledního týmu extraligové tabulky pokračuje ve snaze oživit sestavu a zvrátit nepříznivý vývoj sezony. Do Pardubic nově zamířili obránce Oscar Eklund a útočník Brian Ihnačák. Dva cizinci naopak na východě Čech končí, s Dynamem se rozloučili Ty Wishart a Sacha Treille.

Po Vánocích Pardubičtí přetrhli děsivou sérii proher, moře práce je stále před nimi. „Denně spolu s trenéry sedíme nad výběrem hráčů a možnostmi, které současný hokejový trh nabízí. Všem nám jde o to, aby změny byly přínosné,“ řekl Dušan Salfický, předseda představenstva a generální manažer.

Novoroční posily? Dvě byly včera potvrzeny. První z nich má obsadit jednu pozici mezi obránci. Oscar Eklund dosud působil ve finském klubu JYP Jyväskylä. Tedy v klubu, kam po minulé sezoně z Pardubic zamířil David Tomášek.

„I s ním jsem o něm hovořil. Jedná se o technického obránce, které je dobrý na puku a silný v přesilovkách. Má dle našich informací kvalitní rozehrávku a čtení hry. Věřím, že nám v defenzívě výrazně pomůže,“ uvedl Salfický na adresu třicetiletého švédského beka.
Eklund má velké zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže. V roce 2008 získal titul juniorského vicemistra světa právě v Pardubicích. S Dynamem se dohodl do konce sezony s možností uplatnění opce i na tu příští.

START DO SEZONY
Třiatřicetiletý útočník Brian Ihnačák už prostředí české nejvyšší soutěže dobře zná. V sezoně 2015/2016 hrál za Mountfield HK, potom i za Spartu a Litvínov. V tomto ročníku zatím nikde nepůsobil. Rodák z Toronta reprezentoval Itálii.

„Prozatím jsme se dohodli na Brianově působení do konce sezony s tím, že obě strany si nechaly prostor pro další pokračování. Je bodujícím centrem, dokáže si zjednat prostor na ledě i v kabině. Očekáváme od něj přesně tento drajv i v našem týmu,“ dodal šéf Pardubic.

Dvě opory z minulé sezony pak v Pardubicích končí. Francouzský forvard Treille patřil k nejlepším střelcům Pardubic, v tomto ročníku ovšem na bilanci nenavázal. Stejně jako Kanaďan Wishart v Dynamu působil rok a půl.

„Oběma hráčům děkuji za odvedenou práci, v poslední době se vlivem různých důvodů neobjevovali v naší sestavě. Po shodě s trenérským štábem jsme s nimi ukončili spolupráci,“ poznamenal Salfický.

VOŽENÍLEK V A TÝMU
Další krok? Dynamo si ještě z prvoligových Litoměřic stahuje útočníka Daniela Voženílka, který se v sestavě Dynama objevil již v posledním utkání proti Brnu.

„Škoda jen, že musel hrát o den dříve utkání první ligy a nenastoupil úplně čerstvý. Ukázal, že si zaslouží i další šanci,“ mluvil o Voženílkovi trenér Ladislav Lubina.

Dvaadvacetiletý útočník totiž narychlo zaskočil za Denise Kusého, o jehož dvouzápasovém trestu se klub dozvěděl až v den utkání.„S trenéry jsme se domluvili na jeho stažení z Litoměřic s tím, že bude působit v režimu našeho A týmu,“ doplnil Salfický.