Retro zápasy Dynamu nesedí. Stejně jako v Mladé Boleslavi odehráli hokejisté Pardubic první třetinu utkání v dresech Dynama, které jsou historickou kopií ze sezony 1959/1960. A výsledek? Po první třetině vedly Karlovy Vary 2:1. Celkově pak zápas 36. kola Tipsport extraligy vyhráli hosté 3:2. Na ledě soupeře zvítězili v této sezoně teprve podruhé.

Ve 4. minutě se ke střele dostal obránce Energie Dvořák a bez velkého otálení propálil Jaroslava Hübla, jenž po příchodu z Litvínova naskočil podruhé v pardubické brance. Domácí přispěchali s rychlou odpovědí, když přesilovou hru za 25 vteřin využil Sýkora.

V 8. minutě si Gorčík položil Hübla, objel ho a suverénně zavěsil do odkryté branky. To hrálo do karet hostům, kteří v první třetině měli o deset střel více než hráči Dynama.

Ještě hůře to s Pardubicemi vypadalo ve 27. minutě, kdy Hübl propustil příklep Rachůnka. Další šanci nevyužil Tuominen. Atmosféra v hale byla všelijaká, jenom ne pozitivní.

Za Dynamo se trefil až v závěru druhého dějství Čáslava, který se napřáhl a propálil vše před sebou.

Ve třetí třetině se skóre neměnilo, domácí navíc závěr dohrávali v oslabení.

Pardubice – Karlovy Vary 2:3
Fakta – branky a asistence: 5. P. Sýkora (Nahodil, Redenbach), 39. Čáslava (Redenbach) – 4. Tomáš Dvořák (Gorčík, Vachovec), 9. Gorčík, 27. T. Rachůnek (Tuominen, Mikulík).
Rozhodčí: Hodek, Kika – Blümel, Barvíř.
Vyloučení: 4:5, navíc Johnson 5 minut a do konce.
Využití: 1:0.
Diváci: 6414.
Třetiny: 1:2, 1:1, 0:0.
HC Dynamo Pardubice: J. Hübl – L. Havlík, Schaus, Čáslava, Leduc, Ovčačík, Ščotka, Nedbal – P. Sýkora, Redenbach, Johnson – Klimenta, Nahodil, Rolinek – M. Beran, Tomášek, Hubáček – Bárta, T. Kaut, Starý. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.
HC Energie Karlovy Vary: Honzík – Benák, Harant, Sičák, M. Rohan, Rýgl, Tomáš Dvořák, Baránek – Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – V. Tomeček, Dušek, Mullane – Flek, Gríger, D. Kindl. Trenéři: Tlačil a Antonik.