Záchranou extraligy to končit nemělo. Hokejoví fanoušci Pardubic očekávali i zprávu o vstupu nového majoritního akcionáře do Dynama. Jednání města s dvojicí zájemců, miliardářem Petrem Dědkem a podnikatelem Vladimírem Pitterem, probíhala, činnost příslušné komise byla ukončena. Rada města mělo doporučit zastupitelstvu jednoho ze zájemců. Výsledek ovšem není.

Termíny se mění, dochází k úpravám jednotlivých postupů. „Zastupitelstvo příští týden nebude rozhodovat o výběru jednoho strategického partnera, ale rozhodne o dalším postupu včetně časového harmonogramu,“ uvedl v minulém týdnu Jan Mazuch (ODS), náměstek pardubického primátora.

Jenže na středečním jednání městského zastupitelstva to může být zase jinak. Tomu odpovídají i slova Jana Hrabala, šéfa zastupitelského klubu ANO. „Očekáváme, že dostaneme materiál tak, abychom již ve středu mohli určit exkluzivitu pro jednoho z těch dvou zájemců. Uděláme pro to všechno,“ prohlásil Hrabal.

Na jednání zastupitelů ANO došlo k jednoznačné shodě, že je nutné celý proces zrychlit. Hokejem se zabývaly i další kluby. „Urychlení výběru strategického partnera pro hokejový klub Koalice pro Pardubice samozřejmě podpořila,“ poznamenal na svém facebookovém profilu radní Vít Ulrych.

VZKAZ ZASTUPITELŮM

K dalšímu možnému protahování procesu se vyjádřil i Petr Dědek, jeden ze zájemců o vstup do hokejového klubu. Miliardář z Vrchlabí oslovil všechny pardubické zastupitele prostřednictvím dopisu.

„Velmi mě mrzí, do jakého bodu jednání o získání majoritního podílu v HC Dynamo v současné době dospěla. Moje angažovanost spočívající v aktivní snaze pomoci pardubickému hokeji trvá téměř půl roku,“ říká Dědek v úvodu svého popisu stavu vyjednávání.

Vrchlabský podnikatel klubu pomohl již v závěru uplynulé extraligové sezony. To, že město dosud nerozhodlo a přišlo dokonce s požadavkem na další nabídkové kolo, považuje za nečitelné a neseriózní.

Zastupitelům Dědek dále vzkázal, že je v zájmu záchrany pardubického hokeje, aby město přijalo definitivní rozhodnutí nejpozději do konce dubna.

„Pokud nebude rozhodnuto o zahájení jednání o získání majoritního podílu s mojí osobou, mohu vás ubezpečit, že takové rozhodnutí ponesu zcela smířlivě, současně však deklaruji, že na další spolupráci a jednání již nebudu mít zájem,“ prohlásil Dědek.

Výhrady k postupu města zazněly již dříve i ze strany druhého zájemce. Společnost Sportovní investiční zastupuje pardubický podnikatel Vladimír Pitter.

„Celkovým přístupem města jsme zklamáni. Politická kultura ukazuje, jak si váží místních podnikatelů, kteří se rozhodli vzít společenskou zodpovědnost za hokej. To už je deklarováno pomalu od léta jednáními s původním minoritním akcionářem a účastí na dalších jednáních s vedením města a přizpůsobování se jejich požadavkům,“ uvedl Pitter.

PŘENOS Z ARÉNY

Kam celý proces nasměruje dnešní jednání zastupitelstva? Začíná v 15 hodin a koná se mimořádně v enteria areně, ze které bude město vysílat internetový přenos.

Stále platí opatření o počtu osob, které se mohou shlukovat. Kapacita pro veřejnost tak bude omezena.

„Žádám všechny, které jednání zastupitelstva zajímá, aby dali přednost sledování on-line přenosu. Moje výzva směřuje i k fanouškům HC Dynamo. Pošlete jen svoje zástupce, kteří řeknou vaše stanovisko,“ řekl pardubický primátor Martin Charvát.

Bod, který se bude týkat záležitostí pardubického hokeje, má být projednáván jako druhý v pořadí.