Výkonnostní linka stoupá, není důvod dělat v sestavě žádné velké kotrmelce. Pardubický trenér Miloš Říha nechá pětky ve stejném složení, v jakém odehrály dva poslední zápasy.

To znamená, že v dnešním domácím zápase s Karlovými Vary bude znovu mimo sestavu zkušený útočník Jan Kolář.

Je zdravý, trénuje naplno, stejně se bývalý reprezentant do Říhových plánů zatím nevejde. „Pro něj je to velmi těžká situace. Rozhodli jsme se takhle z určitých důvodů. Po prvních dvou nepodařených zápasech jsme chtěli sestavu oživit a Honza nám z ní vypadl. Mluvil jsem s ním o tom. V Chomutově jsme nepodali špatný výkon a chceme teď jednotlivé pětky chvíli udržet pohromadě, není vhodné s tím pořád míchat," komentoval situaci kolem zkušeného útočníka trenér Miloš Říha.

Přitom ještě před třemi roky byl Jan Kolář jednou z hlavních pardubických hvězd. Aby se šikula se zlatýma rukama, rychlýma nohama a občas trochu splašeným zakončením dostal mimo sestavu? Nemyslitelné.
On tým táhnul.

Jenže teď čeká, jestli se někdo z parťáků nezraní, aby dostal další šanci přesvědčit trenéry, že stále dovede být platným členem kádru.

Zní to krutě, ale jestli se Pardubicím bude dařit, jen tak se klubová ikona do sestavy nevrátí. „Mužstvo je někdy nervózní, když se sestavou pořád míchá, i když jindy to může být i impuls. My jsme se zkrátka rozhodli v tuhle chvíli tak, že Honza v prvních čtyřech útocích zkrátka není," dodal Říha.

Od začátku Ligy mistrů mu sestavu bourala zranění. Jan Kolář sestavou putoval, ale nakonec nikde nezůstal. Neusadil se ani ve čtvrté řadě, kterou nakonec tvoří hokejový estét Lukáš Nahodil se dvěma rafany Patrikem Poulíčkem a Jaroslavem Moučkou. Daří se jim, pro změnu není důvod. Na čtyřiatřicetileté křídlo zkrátka není místo. „Měli jsme celou přípravu hrozně moc zraněných, až teď se nám stalo, že máme jednoho hráče navíc. Bude hodně záležet na zápase s Karlovými Vary, podle něj se situace bude odvíjet dál," říká pardubický trenér.

Jinými slovy? Pokud jeho tým vyhraje a budou se mu vyhýbat zranění, cesta Jana Koláře mezi dvanáctku vyvolených útočníků bude pekelně těžká.

Otázkou pak je, jak dlouho by ve svém věku takovou pozici respektoval a nepožádal klub o uvolnění jinam.

V pátek přijede Energie s B+B
Navázat na výkon s Třincem. To je hlavní úkol, který Miloš Říha chce po svých hráčích před dnešním domácím zápasem s Karlovými Vary. „Hlavně je potřeba mít stejné úsilí a odhodlání. V minulých letech se mužstvo také dokázalo připravit na silného soupeře a přehrát ho. Pak většinou přišel horší výkon. Tím se teď musíme zabývat, podobná věc se stát nesmí," říká rázně. Do Pardubic se dnes v roli soupeřů vrátí Martin Bartek s Václavem Benákem, kteří na východě Čech prožili úspěšné roky. „Zápas s Karlovými Vary bude hlavně otázkou naší připravenosti. Záležet bude v první řadě na tom, co předvedeme my," nebojí se pardubický trenér pomsty bývalých hráčů.