Do branky se tentokrát postavil Pavel Kantor, jenž s Třincem získal mistrovský titul, a inkasoval poprvé již ve 4. minutě, kdy dostal prostor mezi kruhy Lukáš Krajíček. Oceláři hráli jen dvě přesilovky a obě v první třetině využili. Prosadili se Aron Chmielewski a Matěj Stránský. Tři góly v úvodní třetině prakticky rozhodly.

Za Pardubice nastoupil poprvé útočník Roman Vlach, jenž ve 36. minutě v přečíslení hledal Koláře, ale Dynamo neskórovalo. Slabý výkon umožnil Ocelářům ve třetí třetině navýšit skóre. Před brankou se prosadil volný Rostislav Martynek, další tři branky pak Oceláři nasázeli v rozmezí necelých pěti minut.

Pardubičtí se neprosadili. Konečnému výsledku navíc odpovídal i pomět střel na branku. V této statistice měli Oceláři jasně navrch – 41:11. Pro Pardubice to byla jedenáctá prohra z posledních třinácti zápasů. Tým je znovu poslední, protože se vzdálil Litvínov, který doma zdolal Vítkovice.

„Totálně nepovedené utkání. Všechny věci, které se v první třetině staly, jsme v přípravě před zápasem detailně rozebírali a bohužel jsme se vůbec nepřiblížili k tomu, co jsme chtěli hrát,“ uvedl trenér Radek Bělohlav.

Pardubicím se zápas vůbec nepovedl, na brankáře Kváču vystřelili jen jedenáctkrát. „Ve druhé třetině jsme se dostali i do nějakých šancí, ale pod vlivem výsledku jsme nedokázali ani pořádně vystřelit. Pak už jsme zápas vůbec nezvládli,“ dodal Bělohlav.

Pro Oceláře to byl naopak zápas, který potřebovali. „Po čtvrté brance utkání nabralo spád. Přebruslovali jsme soupeře, neustále jsme si vytvářeli další šance. Bylo to pro Pardubice těžké, ale jsme rádi za takový zápas,“ řekl třinecký kouč Václav Varaďa. Oceláři po třech prohrách v řadě opět zabrali.

Třinec - Pardubice 7:0

Fakta - branky a nahrávky: 4. Krajíček (Martynek, Hrehorčák), 13. Chmielewski (Dravecký, M. Kovařčík), 20. M. Stránský (Krajíček, Hrňa), 43. Martynek (Novotný), 51. Chmielewski (Kundrátek, Gernát), 54. Adamský (Martynek, Novotný), 55. Dravecký (Gernát, Hrňa). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 4055. Třetiny: 3:0, 0:0, 4:0.
HC Oceláři Třinec: Kváča – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček, Galvinš, D. Musil, Zahradníček – Hrehorčák, P. Vrána, M. Stránský – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Novotný, Martynek.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Holland, Eklund, Voráček, Kolář, Zdráhal, Mikuš, Ivan – Blümel, Kousal, Mandát – Kindl, Harju, Machala – Knotek, Vlach, Kusý – Beran, Pochobradský, Matýs.