Minulou sezonu zakončil se slovenským výběrem na mistrovství světa, ale v Pardubicích nyní netrénuje. Jednadvacetiletý obránce Martin Bučko se v průběhu července přesunul na jih Čech.

„Po doplnění kádru disponujeme devíti kvalitními obránci, k tomu tu jsou mladí nadějní beci. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vzhledem k jejich vytíženosti uvolnit Martina Bučka. Momentálně je na zkoušce v Českých Budějovicích, kde by se měl ucházet o místo v první čtyřce obránců,“ vysvětlil Dušan Salfický, sportovní ředitel Dynama.

V minulém ročníku Bučko nastupoval za prvoligové Vrchlabí, v lednu pak začal hrát pod trenérem Richardem Králem v extraligovém týmu Pardubic. Celkem stihl 23 zápasů v základní části a dalších 8 v play off. Během sezony navíc Bučko v Pardubicích podepsal nový tříletý kontrakt.

„Pro náš klub je pozitivní, že budeme mít ve hře více obránců. Martin má u nás víceletý kontrakt. Pokud uspěje v Motoru, tak budeme mít na příští sezonu obránce, který odehraje celý ročník v extralize,“ plánuje Salfický.

Utkání 50. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice - Patrik Poulíček z Pardubic.
Poulíček s novou smlouvou: Chci si tady splnit dětský sen

Bučko za Pardubice začal nastupovat už v mládežnických kategoriích. Na rok si odskočil do Košic a zase se vrátil. Svými výkony v Pardubicích si vybojoval nominaci na světový šampionát. Nyní je podle webu Českých Budějovic v Motoru na měsíční zkoušce, po které se rozhodne o jeho další budoucnosti.

Hned po minulé sezoně Dynamo opustil další slovenský obránce Marek Ďaloga, jenž zamířil do Komety Brno. Pardubickou defenzívu naopak posílili Jan Košťálek ze Sparty a Dennis Robertson.

Kanadský obránce se připojil k pardubickému týmu v minulém týdnu, kdy Dynamo začalo trénovat společně na ledě. „Všichni spoluhráči působí mile, snaží se mi pomoci. Jsem rád, že tady s nimi mohu být v zápřahu,“ řekl Robertson v rozhovoru pro klubový web.

Asistent trenéra David Havíř a hokejisté Pardubic na tréninku.
Dynamo s posilami: Máme v hlavě, co můžeme čekat, říká trenér Král

První dny v novém prostředí mu usnadnil krajan Anthony Camara, který v Pardubicích už hrál. „Město vypadá hezky, ale už se plně koncentruji na trénink,“ dodal Robertson, jenž uplynulý ročník strávil v dresu italského Bolzana, které hraje rakouskou soutěž ICEHL.

Nový obránce už taky vyřešil, s jakým číslem na dresu bude hrát. Jeho oblíbená dvacítka je totiž v Pardubicích vyřazena. Nikdo ji na dresu mít nemůže.

„Když jsem byl mladší, měl jsem na dresu číslo 5. Teď budu mít 55, to je dobré číslo pro obránce,“ pousmál se.

Poprvé se Robertson může v utkání představit už příští týden, kdy Dynamo hraje úvodní přípravné zápasy. Ten první v úterý 3. srpna na ledě Vítkovic.