Povedený zápas s pěti obdrženými brankami a nula získanými body. Tak takhle lze popsat výkon hradeckých hokejistů v pardubické enteria areně. Lvi se rvali, ale produktivita pokulhávala. To byl kámen úrazu číslo jedna. Ještě jako větší problém se však ukázala velká nedisciplinovanost. 

„Schytali jsme sedm dvouminutových trestů. Tři nebo čtyři z nich byly z naší nešikovnosti a možná na hraně faulu, ale my jsme za ně byli potrestaní. Určitě tři tresty byly zbytečné a musíme se jich vyvarovat. Pokud chceme být úspěšní proti tak kvalitnímu týmu, tak se z toho musíme ponaučit,“ uvědomuje si Tomáš Martinec. 

Pardubičtí hokejisté se svým fanouškům za podporu odvděčili třemi body a děkovačkou.
Dvougólový Martin Kaut po derby zářil: Výhra byla pro naše fanoušky

Přes prohru ale ocenil hradecký lodivod snahu svých svěřenců: „Musím říct, že prohra nás hodně mrzí. Tým odvedl maximum pro úspěch a je potřeba respektovat velkou kvalitu soupeře. Při hře pět na pět jsme byli rovnocenným soupeřem a prohráli jsme si to naši nedisciplinovaností.“ 

Kvalitu soupeře ocenil i jeho trenérský protějšek Aleš Krátoška, který při hodnocení zápasu zastoupil svého kolegu Václava Varaďu.  

„Rozhodly tři proměněné přesilové hry. Nicméně zápas měl velkou kvalitu a Hradec hrál velmi dobře. V začátku třetí třetiny nás Mountfield zatlačil a byli jsme rádi, že to nevyužil. Těší nás, že jsme zvládli domácí derby za tři body.“

Brankář Jan Lukáš deptal pardubické hokejisty místy až neuvěřitelnými zákroky. Jedním z úspěšných střelců ale byl Robert Kousal, který otevřel skóre zápasu.
Gólové hody se rozjely až ve třetí třetině. Dynamo ovládlo podruhé letošní derby

 Fanoušky Hradce Králové v posledních dnech nepotěšila zpráva o odstavení Patrika Bartošáka, který se údajně měl stát účastníkem dopravní nehody. V bráně ho tak musel zastoupit Jan Lukáš, který ale předvedl povedený výkon. 

„Chytal opravdu skvěle a jen díky němu jsme měli šanci až do samého konce. Můžeme mu jen poděkovat, že nás takto udržel ve hře,“ smeká před novým brankářem Radovan Pavlík. Jeho slova potvrdil i trenér Martinec:

„Patrik je samozřejmě výborný brankář a chybí nám. Honza Lukáš však je také velmi kvalitní a zachytal skvěle. Díky němu jsme měli naději na body."