Proti němu se pokusí zvednout Pardubice v superprestižním zápase Martin Růžička, zkušený bard, který však letos chytal jen čtyřicet minut.

Pochybnosti jsou tedy na místě, Mountfield jde do třetího vzájemného střetuv sezoně s (na první pohled) jasnou výhodou.

„Růža není dvacetiletý kluk. On určitě umí ustát tlak," upozornil na nástrahy zjednodušeného pohledu hradecký obránce Martin Štajnoch. V minulé sezoně, momochodem, hráč Pardubic. „Navíc v derby nerozhoduje postavení v tabulce a my nesmíme koukat, kdo stojí v jejich brance," dodal pro klubový web.

Dynamo se do zapeklité situace, v níž jde do derby s Růžičkou a osmnáctiletým Milanem Kloučkem, dostalo proto, že rozvázalo smlouvu s Američanem Brandonem Maxwellem a navíc skončilo hostování Ondřeje Kacetla. Ten se vrátil právě do Hradce Králové.

„Pracujeme na více variantách na další období, jednání včetně možnosti pokračování Ondřeje Kacetla stále probíhají. Několik návrhů jsme již podali, stále jednáme. Naším cílem je ke stávající dvojici Martin Růžička – Milan Klouček získat zkušenějšího brankáře," řekl generální manažer a hlavní trenér Pavel Rohlík.

Kacetl je pro Pardubice dozajista priorita. Během měsíční štace si získal fanoušky, navíc pozvedl tým. A v Hradci nebude chtít zůstat, protože je tady jasnou jedničkou Rybár.

„Řekl bych, že je pro nás Patrik příjemným překvapením," přiznal trenér Václav Sýkora, ale hned připomněl: „Přicházel jako špičkový gólman slovenské extraligy, proto jsme s ním podepsali smlouvu. Na začátku jsme ho tolik neznali, chtěli jsme si ověřit jeho výkonnost, a proto jsme ho zařadili do týmu Litoměřic."

V první lize slovenský mladík zaválel, přišel přesun do Hradce a sesazení jedničky Kacetla z výsostného místa. „Patrik prokázal, že i v české extralize dokáže podávat špičkové výkony," chválil Sýkora.

V nich bude chtít Rybár pokračovat i dnes. Hradec je favorit, i když není jisté, zda nastoupí nemocný kapitán Jaroslav Bednář. Jenže domácí požene vyprodaný stadion (poprvé v sezoně) a také vzpomínka na první dvě derby. Oba duely Mountfield ovládl.

„Úterní porážku s Libercem musíme hodit za hlavu, zápasy jdou v rychlém sledu. Úspěch v derby by nám pomohl," řekl pardubický kouč Rohlík.

Maxwell je pryč. Nevyhrával…Je to hotové, Pardubice rozvázaly smlouvu s gólmanem Brandonem Maxwellem.
„Z naší strany jde o výkonnostní důvody. Podívejte se na statistiku vítězných a prohraných zápasů, nebyl vítězným typem brankáře," prohlásil generální manažer a trenér Pavel Rohlík.
Američan letos zasáhl do patnácti zápasů. Dynamo s ním v zádech vyhrálo čtyři.