Hned po svém nástupu si uvědomoval, že konec přestupního termínu je pro Dynamo doslova šibeniční. Přesto trenér Miloš Holaň volal po okysličení hráčského kádru. Výsledek? Pod novým vedením přišli do Pardubic čtyři hráči: obránci Marek Trončinský a Petr Chaloupka, útočníci Ján Sýkora a Rastislav Špirko.

„Byli jsme omezeni určitým stropem, co si můžeme a nemůžeme dovolit. A samozřejmě taky trhem. Pár změn jsme udělali a věříme, že budou ku prospěchu mužstva," říká Miloš Holaň.

Prioritou byla obrana, kterou posílili dva zkušení hráči. „Spoléhám na ně, že nám dají klid do defenzivy i do rozehrávky pro útočníky," věří Holaň, který vedle Nicholase Schause zařadil jednoho z nových beků Marka Trončinského. „V dalších dvojicích by se měl projevit klid vždy toho zkušenějšího," doplnil.

Mimo sestavu se ocitli zadáci Jerome Leduc a Tomáš Bokroš. Podle slov generálního manažera Dušana Salfického je klub uvolní, pokud si najdou angažmá do poloviny února, kdy končí termín pro transfery ve většině zemí v Evropě.

PREMIÉRA PRO HOLANĚ

Trenér Dynama Miloš Holaň dnes poprvé pozná atmosféru východočeského derby. Pardubice touží po prvním vítězství nad Mountfieldem HK v této sezoně.

„Taková výhra jako v Liberci nás musí povzbudit. Kluci dřeli celý týden s tím, že před sebou máme náročný víkend. Uděláme všechno pro to, abychom statistiku obrátili a Hradec doma porazili. Určitě máme šanci, Mountfield není v nejlepším rozpoložení, ale derby je nevyzpytatelné," domnívá se Holaň.

Podobné zápasy zažil dříve v Česku i v zahraničí. „Třeba jako trenér Sparty při pražském derby, podobný náboj měly i zápasy Vítkovice – Třinec. I v Bělorusku došlo na derby. Není předem daný vítěz, i když je v tabulce rozdíl mnoha bodů," dodává kouč.