Sledujte ho a užívejte si hokej v jeho podání. TOMÁŠ DIVÍŠEK má v dvaatřiceti letech životní fazonu. V druhém finále složil Pardubice jednou brankou a třemi přihrávkami. Parádní výkon. Přesto byl naštvaný. Brno totiž málem přišlo o dominantní vedení 6:2.

Vyhráli jste 6:5, ale v závěru jste vůbec nestíhali, že?
Takhle se  prostě nehraje. Hráli jsme špatně. Trvkovi (brankáři Trvajovi) jsme taky moc nepomohli. Posledních deset minut bylo zlých. Ještě že jsme předtím dali góly.

Vybavily se vám vzpomínky na zápasy v základní části, které jste také několikrát ztratili v závěru?
To ne.  Dlouho jsme se nedostali ani za půlku, Pardubice do nás šlapaly. Už jsem se obával, že gól ještě dostaneme. Soupeř byly v laufu, nám nevyšlo vůbec nic. Nemohli jsme vyhodit puk. Fakt jsem myslel na to, že můžou vyrovnat.

Počítal jste minuty v závěru?
Pořád jsem se díval na tabuli, ale ta se vůbec nehýbala. Šel jsem na led, byl tam minutu a z časomíry uběhlo dvacet vteřin…  Nebýt posledních osmi minut, tak by to byl super zápas. Takhle nás to ale stálo spoustu sil.

Jak vám bylo v posledních minutách při Sičákově tyčce?
To ani nevím, že dal tyčku. Takže  mi bylo dobře. (smích)

Co se s vámi vlastně stalo? Ztratili jste  koncentraci?
Za stavu 6:2 už jsme malinko šetřili síly. Chtěli jsme  hrát jednoduše, ale bohužel jsme faulovali. Tím jsme Pardubice vrátili zpátky do zápasu.

Ve finále padlo už dvacet gólů. Jste překvapený?
Docela dost. Předtím jsme  uhráli spoustu výsledků 1:0 a 2:1, teď  přišly takovéto zápasy. Jsme rádi, že nám to tam padá. Na druhou stranu nejsme zvyklí dostávat tolik gólů. A to ještě Trvka hodně šancí chytil.

Bude to v Brně jiné?
Já myslel, že to bude jiné už v druhém zápase. A nebylo. Ale lidi to baví, tak ať řvou a ať si to užijí. Vždyť je to oslava hokeje.

Po prvním duelu jste si sypal popel na hlavu za častá vyloučení. Chtěl jste tyto přestupky odčinit?
Nehrál jsem zle, ale nedisciplinovaně. Druhý zápas se herně mi dařilo. Jsem rád, že to v play off pokračuje.