ČT 17.30: HC Geus Okna Kladno – HC Moeller Pardubice. Poslední přípravný duel na cizím kluzišti čeká na Sýkorův soubor, který v příštím týdnu v ČEZ Areně změří síly už jen s Ústím nad Labem a opět s Kladnem.
Moeller v úterý zvládl s přehledem prověrku s prvoligovým nováčkem z Chrudimi, když zvítězil 7:2. Utkání se povedlo především Koukalově řadě, která se trefila celkem čtyřikrát. Premiéru si v ostrém zápase odbyl klíčový útočník Peter Pucher.
„Výsledek vypadá jednoznačně, ale až takové to nebylo. Dvě třetiny jsme měli trošku navrch, ale Chrudim rozhodně nehrála špatně, dostatečně nás prověřila,“ uvedl na oficiálních internetových stránkách klubu pardubický asistent Jiří Seidl. V dnešním utkání se Středočechy trenérům nebude k dispozici Tomáš Divíšek, který ještě stále není fit po zranění oka, jež utrpěl na bratislavském turnaji Bifrost Cup. Kladno v předcházejícím přátelském střetnutí porazilo Liberec 3:2.

ČT 18.00: HC VCES Hradec Králové – HC Mora Olomouc. Vypadá to, že hradečtí hokejisté mají to nejhorší v předzávodním období za sebou. Po sedmi porážkách přišla dvě vítězství – nejprve na konci minulého týdne dokázal Pazourkův celek vyhrát v Benátkách nad Jizerou 3:2, v úterý si pak v pohledném utkání poradil s Vrchlabím 5:4. A hradecký kouč si snad poprvé hru svých svěřenců pochvaloval.
„V pěkném rušném utkání jsme podali dobrý výkon. Vrchlabí hrálo také dobře. O tu branku jsme však tentokrát byli lepší my. Ale byl bych radši, kdybychom soupeře porazili v soutěžním zápase,“ usmál se Pazourek, jemuž se zamlouvala solidní hra Filipovy řady. „Je vidět, že se pomalu dostáváme do tempa, stabilizujeme pětky a hra se zlepšuje. Věřím, že tomu tak bude i v zápase s Olomoucí.“

ČT 18.00: HC Vrchlabí – NED Hockey Nymburk. Sérii tří domácích zápasů během čtyř dnů hokejisté z hor zahájili úterní porážkou s Hradcem. „Nedokázali jsme trestat chyby tak, jako Hradec,“ pravil vrchlabský kouč Vladimír Jeřábek. Přesto utkání a jeho úroveň hodnotil pozitivně. „Byl to dobrý hokej. Zápas měl rychlost, nasazení, hodně se bruslilo,“ pronesl. Své svěřence však pokáral za špatný vstup do utkání. „Dvakrát po sobě jsme teď vyhráli a snad jsme si mysleli, že to půjde samo,“ konstatoval.
Dnes se v DD Elektromont aréně představí Nymburk. „Příležitost dostanou všichni mladí kluci,“ uvedl Jeřábek, který v souboji s druholigovým týmem vyzkouší i pár hráčů z Trutnova. Sestava Vrchlabí už jinak nabývá jasnějších obrysů. „Víme už zhruba nějaké dvojičky, které spolu budou hrát, a zbytek doladíme v nejbližší době,“ uzavřel Jeřábek.