V Pardubicích již dříve hrál, vrací se po třech a půl letech. „Jednání probíhala ještě před mým příchodem a jsem rád, že se nám vše podařilo dotáhnout. Jedná se o hráče, na kterém chceme stavět naši hru a počítáme s ním do první formace,“ uvedl sportovní manažer Jaromír Kverka.

Devětadvacetiletý forvard působil po odchodu z Pardubic v Třinci, Trenčíně a Vítkovicích. „Je to charakterově výborný hráč a je obrovskou výhodou, že nepřichází do neznámého prostředí,“ doplnil Kverka.

Ten nově zodpovídá za sportovní úsek pardubického klubu, obchodní úsek dále povede Ondřej Šebek. Vyplývá to z nové organizační struktury, kterou představil dozorčí radě předseda představenstva a nový generální ředitel Martin Sýkora.

"S novou organizační strukturou jsem spokojený, myslím, že přesně odráží to, co jsme čekali. Efektivní řízení a jasné kompetence,“ řekl předseda dozorčí rady Ivan Šubrt.

Pozice generálního manažera zaniká, ale Dušan Salfický v klubové struktuře zůstává. „S Dušanem jsem měl několik dlouhých debat o jeho pozici v klubu. Jsem přesvědčený, že má co nabídnout především v oblasti rozvoje obchodních vztahů, zároveň je velmi dobře jazykově vybavený a pomůže v komunikaci na mezinárodní úrovni,“ řekl Sýkora.

Sportovní úsek plánuje v blízké době představit další nové hráče a kompletní trenérský tým. "Několik dalších hráčů je v jednání, stejně jako kádr A týmu se rýsuje i realizační tým. Oslovil jsem několik potenciálních asistentů, mezi nimi například i Otakara Janeckého. Chtěl bych, aby nám pomohl s rozvojem herních situací a individuálních dovedností, ve kterých sám vždy vynikal," prozradil Kverka.