Právě k minulému období se ještě vrátil Martin Charvát, pardubický primátor a předseda dozorčí rady: „Potom, co jsme se rozhodli jít do projektu, že odkoupíme zpět podnikatelský podíl pana Šmidberského, je loňská sezona balzámem. Šesté místo je obrovský sportovní úspěch, ekonomika šlape. Hokejový klub je stabilizován, má pozitivní výsledek,“ poznamenal Charvát.

„Máme na čem stavět hokejově i ekonomicky. Věřím, že jsme tým vhodně doplnili tak, aby pro nás postup do čtvrtfinále nebyl nereálnou metou,“ doplnil předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Klub včera oficiálně představil nové dresy pro extraligové zápasy, které jsou tradičně v bílé a červené variantě. Zvýšený zájem panoval o prodej permanentních vstupenek, celkové číslo by mělo překonat sumu 4500. Diváci se mohou těšit na zábavnější program na multifunkční obrazovce, novinkou je mimo jiné i kvalitnější osvětlení v hale.

Do nové sezony vstoupí Dynamo v plné síle, trenéři mají k dispozici kompletní hráčský kádr. Připraveni budou i noví členové týmu jako odchovanec Vojtěch Budík, slovenský reprezentant Miloš Bubela a další.

„Sezona bude obrovsky náročná. Rychle musíme zapomenout na to, co bylo loni. A pamatovat si to, co nás k výsledku dovedlo. Když tomu dáme všechno, tak přijde i odměna v podobě toho štěstí,“ uvedl hlavní trenér Miloš Holaň.

To potvrzuje i Tomáš Rolinek, jenž znovu povede tým jako kapitán. „Nějaký zápas se třeba nepovede, ale bojovnost a chuť rvát se o výsledek by tam měla být vždy. Nechci říct, že jsem tím poslední rok některé hráče nakazil, ale přicházeli i typově podobní hokejisté, kteří si to vzali za své. Doufám, že letos to bude stejné,“ řekl zkušený útočník.