Pardubice Rozparáděné Pardubice čeká první vrchol sezony. Red Bulls Salute, neboli finálový turnaj European Trophy.

Od pátku do neděle se v rakouských městech Vídni a Salcburku utká osm týmů o titul evropského šampiona. A Pardubice budou u toho. Je třeba připomenout, že po prosincové jízdě českou extraligou mají nemalé ambice.

„Do Rakouska nejedeme na výlet,“ nechal se pro klubový web slyšet pardubický trenér Pavel Hynek. „Kluci si vybojovali postup, tak si určitě tento turnaj užijí a zabojují tak, aby do Pardubic přivezli co nejkvalitnější výsledek.“

Hynkův tým vstoupí do klání evropské elity v pátek večer. Vzhledem k nekompromisnímu vyřazovacímu systému RBS čeká v Salcburku Koukala a spol. hned na úvod klíčová bitva s domácím Red Bullem.

„Je to soupeř, kterého bychom měli zvládnout, je hratelný. Není to tak, že hrajeme s Ufou. Na druhou stranu jejich rozpočet by byl největší v naší extralize. Stojí za nimi majitel společnosti Red Bull. I proto si mohli dovolit lákat do svých služeb Sušinského,“ varuje pardubický trenér.

Sušinskij sice nevyšel, přesto v síti Salcburku uvízla luxusní ryba. Brankář Marty Turco! Šestatřicetiletý borec, jenž devět sezon chytal v NHL za Dallas Stars, třikrát byl vybrán do Utkání hvězd a v roce 2003 byl členem druhého all stars týmu nejlepší hokejové ligy světa. Se Salcburkem se pár dní před začátkem tunaje dohodl na krátkodobé smlouvě.

Program RBS


skupina v Salcburku

pátek čtvrtfinále

Frölunda Linköpings (17.15)

Salcburk Pardubice (20.30)

skupina ve Vídni

pátek čtvrtfinále

Jokerit Č. Budějovice (17.15)

Plzeň Lulea (20.30)

Pozn.: Vítězové čtvrtfinále postoupí do sobotního semifinále. Tyto týmy se v neděli ve Vídni utkají o medaile (finále, o 3. místo). Poražené čtvrtfinalisty čekají boje o konečné 5. 8. místo. V neděli hrají v Salcburku.