Ta přišla v jednatřicátém zápase sezony. Proti Slavii. Proti Vladimíru Růžičkovi, který Haška nebere do Vancouveru. „Ale to s tím nesouvisí. Teď už nemá smysl se o tom bavit,“ důrazně říká pardubický gólman, který z branky sledoval divokou útočnou smršť svých kamarádů z kabiny.

Eaton zdemoloval „sešívané“ 8:0 a užíval si mohutného sukcesu vyprodané ČEZ Areny. Dnes sehrají Východočeši závěrečné utkání před olympijskou pauzou. Od 17 hodin ve Vítkovicích.

Dominiku, vychytal jste první nulu, po které jste tolik toužil. Spadl vám kámen ze srdce?
Jsem rád, že je to za mnou. Člověk ví, že když chytá pravidelně, tak by to mělo přijít. I když jsem čekal, že nula bude dřív. Dnes to nebylo o mé nule, ta nerozhodovala o výsledku zápasu. Přesto je to pěkný.

Čisté konto přišlo proti Slavii s Vladimírem Růžičkou na střídačce. Je to bonus navíc?
(dlouho se směje) Přesně jsem věděl, že tuhle otázku dostanu. Ale už když se to blížilo, tak jsem čekal, že se mě takhle zeptáte. (znovu se směje) Nechci říkat, že jsem si to schoval na Vláďu. Nebo mu to tímto způsobem vrátil. To ne, to s tím vůbec nesouvisí. Jsem rád, že nula je tam a už se mě na to nikdo nebude ptát.

Hodně jste na ni v závěru myslel?
Určitě mě to napadlo po druhé třetině, když jsme vedli 4:0. Samozřejmě, jak se blížil konec, tak jsem se díval na hodiny víc a víc. Zápas bez gólu je pro brankáře příjemný pocit. Něco jako pro útočníka hattrick. Osobně si toho cením.

Pět minut před koncem hrála Slavia přesilovku. Neměl jste nahnáno, aby se to nepokazilo?
Vím, že nějaké přesilovky byly. Nejtěžší byla ta dvojnásobná ve druhé třetině. Dobře jsme bránili. Řekl bych, že jsem ani nepotřeboval štěstí. Střely jsem všechny viděl, nebo je naši beci stačili zblokovat.

Dívalo se z branky hezky na pardubický koncert?
Určitě. Dobře jsem se bavil. První třetina rozhodla. Když jdete do kabiny s tříbrankovým náskokem, tak je zápas mnohem jednodušší. A na konci se už slávisté dívali na hodiny stejně jako já a přáli si ať už to skončí.

Byla to nejlepší úvodní třetina Pardubic v sezoně? Slavii jste vůbec k ničemu nepustili…
Těžko říct. Byla výborná, ale jestli byla nejlepší? To nevím. Nástupy do zápasů jsou důležité. Někdy hrajete dobře a góly tam nepadají. Nám se to sešlo oboje najednou.

Musel jste za vysokého vedené nabádat spoluhráče, aby mysleli taky na obranu?
Speciálně doma jsou hráči hnaní obecenstvem, aby přidali další góly. To k hokeji patří. Jsem rád, když mužstvo není uspokojené a naopak se snaží dát více branek. To ale neznamená, že ze hry zmizí systém. My jsme ho dodrželi až do konce, proti i ta nula.

Co se poté děje v kabině? Hráči děkují brankáři, nebo je to opačný proces?
Spíš jsme se všichni smáli. Samozřejmě tam byly také gratulace, ale první jsem slyšel, že máme vypsané bonusy za hattricky a brankáři za nulu. Hned došlo na narážky.

Kolik nula stojí?
To je „neofiko“. To se neříká.

Nechytal jste nakonec zadarmo?
(rozesměje se) Takhle to říkat nebudu. V každém případě to jsou peníze po zdanění.