Ideální start rozhodně vypadá jinak. Pardubice prohrály na začátku hokejové extraligy v Třinci a potom i po nájezdech doma s Chomutovem. Dočkají se první výhry na třetí pokus? Aby se Brendl a spol. mohli radovat, musí dnes zazářit v Plzni.

Ta je zatím stoprocentní. Nažhavený Tomáš Vlasák už posbíral pět bodů. Tým, který jako jeden z mála netroubí do světa zprávy o posilách z NHL,  šlape.

„Hlavně musíme slézt s tím mistrovským pohárem už z hrušky a začít hrát poctivý hokej, mnohem víc bruslit," určuje před výjezdem do západních Čech jasný recept pardubický trenér Pavel Hynek.

„Všechno, co je v naší hře špatné, se odvíjí od toho, že nám chybí pohyb a nedohráváme hráče, chybí nám nasazení. Jestli chceme někoho vyučovat, musíme si aspoň dvakrát po sobě přihrát, " dál se zlobil kouč.

V sestavě pro Plzeň nastane  nejspíš jenom jeden posun. „Místo Nahodila bude hrát Nosek. Jestli bude moci naskočit zraněný Aleš Píša, zatím říct nedovedu," říkal Hynek po čtvrtečním tréninku.

Místo kapitána by defenzivu vyztužit Jakub Kindl. Ten ale nejspíš nastoupí až v nedělním domácím utkání proti Českým Budějovicím.
„Když jsme se dozvěděli, že by mohl hrát za nás, neváhali jsme. Jeho tým, Detroit Red Wings, je organizace na vysoké úrovni. Osobně znám Kubu dlouho, je to pan obránce," poznamenal na adresu pětadvacetiletého beka sportovní manažer Pardubic Petr Hemský.

Jeho syn Aleš přiletí do Česka v sobotu večer. Existuje tak varianta, že by i on mohl stihnout nedělní zápas. „Věřím, že v útočné fázi mužstvu hodně pomůže. Aleš je top hráč," těší se na Hemského  Pavel Hynek, který křídlo Edmontonu vedl už v reprezentační dvacítce.
Bledě to naopak vypadá s angažováním útočníka Davida Krejčího. Problémem je jeho vysoká pojistka. „I nejnižší varianta je v současné chvíli nad možnosti klubu," uvedl pardubický generální manažer Ondřej Šebek.