Slova pardubického trenéra Ladislava Lubiny, která pronesl po utkání, jsou vypovídající. "Byla mi hanba stát na střídačce. Styděl jsem se za výkon našich hráčů," prohlásil.

Do branky Pardubic se po třech týdnech vrátil Ondřej Kacetl. Již po osmnácti vteřinách ovšem vedl Chomutov, když Koblasa vrátil puk na Bohumila Janka.

Pardubičtí vyrovnali v 5. minutě po akci Poulíčka, který objel branku Pirátů a přihrál přesně, zakončil Jan Kloz. Dynamo pak nevyužilo přesilové hry a následoval chomutovský direkt ve druhé třetině.

Opět v úvodní minutě se trefil Petr Koblasa, chaos v pardubické hře pak trestal po rychlém přečíslení Petr Chlán. Když neproměnil samostatný nájezd Sklenář, následovala důrazná domluva trenéra Ladislava Lubiny na pardubické střídačce. Ani oddechový čas nepomohl.

Od mantinelu střílel Brett Flemming a po čtvrté inkasované brance vystřídal Kacetla Milan Klouček. Piráti ovšem neměli dost. V přesilovce mířil přesně Vladimír Růžička a po zbytečné ztrátě puku využil další rychlou akci Adam Raška. Do pardubické kabiny ihned zamířil útočník Rostislav Marosz. "Nevím, co bych na tom komentoval. Myslím, že všem to bylo jasné," uvedl trenér Lubina.

Dynamo se nadechlo v 50. minutě. Nejprve se podruhé v utkání trefil Jan Kloz, který pak asistoval i u gólu Jana Mandáta. A po faulu brankáře Peterse proměnil Vojtěch Budík trestné střílení. Tři góly Pardubic během 101 vteřin! Výhru Chomutova stvrdil ještě sedmý gól Radka Dudy.

"Po tragickém výkonu s Litvínovem, který nás prakticky poslal do baráže, jsme si řekli, že takhle dál pokračovat nebudeme. Zápas jsme rozehráli velice dobře, bohužel zase přišlo to, že nejsme schopni hrát koncentrovaně po celý zápas. Vyšlo nám to, protože jsme měli brankový náskok. Pokud by to bylo jen o dva góly, tak jsme zápas ztratili. Na tom musíme zapracovat, ale jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli," řekl chomutovský trenér Jan Šťastný.

Pardubice – Chomutov 4:7

Fakta - branky a nahrávky: 5. Kloz (Poulíček, Perret), 50. Kloz (Eklund, Ihnačák), 51. Mandát (Kloz, Schaus), 52. Budík (trestné střílení) – 1. Jank (Koblasa, Duda) 21. Koblasa (V. Růžička, Jank), 23. Chlán (M. Svoboda, Flemming), 25. Flemming, 32. V. Růžička (Duda), 37. Raška (M. Svoboda, Štich), 59. Duda (V. Růžička). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Tošenovjan, Hanzlík. Vyloučení: 2:5, navíc Ihnačák 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 3115. Třetiny: 1:1, 0:5, 3:1.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (25. Klouček) – Cardwell, Eklund, Schaus, Zdráhal, Nedbal, Budík, Porseland – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Marosz, Rolinek – Horký, Mandát, Machala – Kloz, Poulíček, Perret. Piráti Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, Kovář, Štich, Dietz – Duda, V. Růžička, Koblasa – Klhůfek, Huml, Sklenář – Stránský, Vantuch, Tomica – Havel, Raška, M. Svoboda – Chlán.