Ale nezapadal. Proč? Důvodem byl návrat legendárního Dominika Haška do branky. Čtyřiačtyřicetiletý gólman se po více než roce opět objevil na ledě. „Už je to dlouhá doba. Je to znát. První tréninky jsou nejhorší. Dnešek není výjimkou,“ pousmál se o přestávce.

Už před začátkem tréninkové jednotky bylo jasné, že „dominátor“ vzbudil velký zájem médií. V prostorách před malou halou ČEZ Areny se tísnilo několik desítek novinářů.

A pak to přišlo. Blesky létaly ze všech stran. Copak, že se stalo? „Hašan“ se sunul z kabiny na led.

Po kratším individuálním rozcvičení hvízdl kouč Václav Sýkora do píšťalky a začalo se ve svižnějším tempu podle trenérových not. Nejprve se šlo na společné rozbruslení. „Dělej, brusli, překládej,“ cepoval hned od úvodu své „ovečky“ Václav Sýkora. A nebral ohled, jestli se řve na Haška, Píšu či Růžičku.

Po pětiminutovce přichází pauza. Většina hráčů je trochu zahlcena a jde se napít. Co Hašek? Ten nejde. Pouze se na půlce trochu vydechne a může pokračovat.

Naganský hrdina se staví do klece. Hráči Moelleru na něho vysílají úvodní spršku střel. První Hašan kryje, druhou jakbysmet, třetí jde mimo… Jakoby se čekalo, komu se jako prvnímu podaří překonat „dominátora“. Najednou nikdo nevěděl, do kterého kouta kasy zamířit.

Zadařilo se až Aleši Píšovi. Nutno však zmínit, že šlo o střelu až ze čtvrté desítky! Její autor neskrýval radost. A zřejmě si tento moment ještě na dlouho zapamatuje. Našel totiž skulinku mezi gólmanovými betony.

Od tohoto okamžiku však hráči prosazovali čím dál častěji. Téměř každý, kdo Haška překonal, měl obrovskou radost.

Po pětačtyřiceti­minutovce končí první část tréninku. Hašek na chvilku usedá na lavičku. Občerství se. Z jeho tváře je cítit lehká nespokojenost. Důvod? „Fyzicky jsem dobře připravený. V tom není problém,“ prohlašuje Hašek.

Šlo především o novou výzbroj. „Od spodního prádla až po poslední věc na sobě mám novou. Výzbroj je nerozhýbaná a hodně tvrdá. To je skoro za trest,“ doplňuje s tím, že ho to však nepřekvapilo.

Na řadě je druhá část. I v ní byla doba, kdy střelci nevěděli, jak na Haška. Zlatý olympijský medailista z Nagana se dostává do formy. Chce to jen čas a dočkáme se. „Dneska šlo jen o seznámení s výzbrojí a se samotným ledem. Do začátku extraligy zbývá šest sedm týdnů. Do té doby chci být v nejlepší formě,“ uzavřel Dominik Hašek.