Záskok si vedl skvěle, vychytal nulu a pokud se Čiliak do dnešního večera nedá dohromady, nastoupí i v Pardubicích (18.00).
„Uvidíme, jak se rozhodne trenér a v jakém stavu bude Marek. Já se nechám překvapit, co bude," oznámil Falter.

Jestli Kometa dorazí bez Čiliaka, dorazí s velkým báglem přes rameno i Karel Vejmelka, talentovaný brankář, který ještě nedávno patřil Pardubicím. Falterovi by kryl záda stejně jako s Mladou Boleslaví.

Na východě Čech odmítl v klubu prodloužit smlouvu a Dynamo ho prodalo právě do Brna. Aby se postavil proti svým bývalým spoluhráčům? Musely by Pardubice Faltera rozstřílet, což by znamenalo, že Dynamo se konečně probudilo. „Asi by bylo super, kdybychom Karla do branky dostali. Jen aby nás pak nevyčapal," usměje se při té představě trenér Richard Král.

„Čiliak, když byl zdravý, chytal dobře, Falter minulý zápas dokončil ale s nulou, takže asi bych nemluvil o tom, že bychom měli mít nějakou výhodu, kdyby Brnu chyběl gólman číslo jedna. Musíme hrát to, co umíme, dát do zápasu všechno, obětavost, blokování střel a srdce, které tam bylo ve Zlíně," doplnil pardubický kouč.

A taky se ponaučit z prvního letošního zápasu. Tam Kometa jeho armádu rozprášila 1:6. „Připravujeme se na každý zápas, soupeře rozebíráme. Věřím, že nic takového, co se přihodilo v Brně, se opakovat nebude," věří Král.

Na ledě mu pořád chybí třinecká posila Jakub Orsava a na marodce ještě chvíli zůstane. „Vypadá to, že by měl naskočit 23. prosince," je pardubický trenér smířen s tím, že se jeho premiéra dál odkládá. Klub se s Třincem domluvil, že hostování Tybora a Orsavy se protáhne až do konce sezony. „Asi by nemělo smysl, kdyby tady byl zraněný, naskočil jen do půlky ledna a pak jsme ho posílali zpátky. Je to kvalitní útočník, myslím, že nám v ofenzivě hodně pomůže. Chceme, aby se pořádně vyléčil," dodal Richard Král.