Po nemoci se vrátil do sestavy Slavie JAROSLAV BEDNÁŘ. Pro sešívané v pravý čas, svým gólem odčaroval pardubického brankáře Hudáčka. „Ale nijak jsme ho neřešili. Pro nás je důležité, že se dostáváme do šancí,"  vykládal spokojeně. Aby taky ne… Jeho Slavia srovnala stav předkola na 1:1. „Teď je to jenom v našich rukách," říká.

Kdy jste se vlastně rozhodl, že půjdete do zápasu?
Tohle rozhodl trenér. Já tady nedělám rozhodnutí, od těch je tady on.

Čtyři zápasy v řadě jste nehrál. Jak jste se cítil?
Hrozně (usměje se).

Musel jste se šetřit?
Jestli jsem odehrál 7 minut, tak to bylo moc (ve skutečnosti 12:25).Ale nemá cenu se bavit o mně, my jsme tady umlátili potřebný bod a teď máme v rukou trumfy.

Pardubice ztratily vyhraný zápas. Může je to teď psychicky rozhodit?

V to já taky doufám. Jednou jsme vyhráli venku a teď je to jenom v našich rukách. Máme přesně to, co jsme chtěli.

Byl pro vás před druhým zápasem velkým tématem pardubický brankář Július Hudáček, který v utkání číslo jedna nepustil jedinou slávistickou střelu?
Vůbec ne. Pro nás je důležité, že se dostáváme do šancí. Bylo jen otázkou času, než nějakou proměníme. Jezdíme pořád sami na bránu, mraky střel máme z mezikruží. Muselo to tam už spadnout.

Jak vám bylo za stavu 3:1 pro Pardubice, nemaloval jste si v hlavě ty nejčernější scénáře?
Byl jsem celou dobu v klidu. Před zápasem jsem měl takové vnitřní tušení, že bod z Pardubic odvezeme.

Ve druhém utkání jste přitvrdili. Byl tohle pokyn, ať Pardubice série taky trochu bolí?
Ježiš, vždyť je to play off, kdy jindy bychom měli hrát do těla? Teď se musí urvat na hřišti každý milimetr. Tohle je souboj o to, kdo přežije, dál bude mít šanci hrát o titul a kdo pojede na dovolenou někam na Kanáry.

Byl větší důraz tím, co Slavia dala do zápasu oproti prvnímu utkání navíc?
Stoprocentně. Bruslení, důraz… Tohle tam teď  bylo. Pardubice měly sice v první třetině větší hlad po vítězství, ale pak nevyužily přesilovky, my odehráli velmi dobře poslední třetinu, spadly nám tam i nějaké šťastné góly… Ale ten hlad  jsme pak měli větší my.

Sešívaní překopali sestavu a přidali tvrdost

První utkání předkola play off Slavia v Pardubicích nezvládla a musela přemýšlet, co změnit. Jako by v úterý přijel jiný tým. Sáhla do sestavy, pořádně přitvrdila… Co Slavii přineslo úspěch?

1. ZMĚNA V BRÁNĚ
Adam Svoboda jistotou neoplýval, takže do akce mašíroval mladší Dominik Furch. Ne, Pardubice nevychytal, ale vypadal o něco jistěji než jeho parťák. „Chytal tak, jak Slavia potřebovala, dostal tři góly, víc se nám dát nepovedlo," prohlásil pardubický bek Jiří Vašíček. „Já mu hlavně pomohl, v zápase jsem za něj chytil asi tři góly. Může mi přijít poděkovat," usmíval se Vašíček. A hned podal vysvětlení: „Mám mu krýt výhled, ale bohužel mě to dnes spíš trefovalo.  Ale myslím, že na něj najdeme nějaký recept."

2. VĚTŠÍ DŮRAZ

Do hry šli odolnější hráči David Štich a Jakub Langhammer. Slavia začala hrát pěkně od podlahy. „Jak znám Růžu (Vladimíra Růžičku), pondělní zápas se mu rozhodně nelíbil. Slavia to řezala a doma to bude řezat ještě víc. Ale tohle je play off, takhle se musí hrát," poznamenal Vašíček. Sešívaní nevyhráli díky důrazu, ale takový způsob boje je pořádně nažhavil.

3. NÁVRAT SNAJPRA BEDNÁŘE

Kvůli nemoci Jaroslav Bednář v prvním zápase nenastoupil. Ve druhém už na soupice nechyběl a vstřelil první slávistický gól. Spoluhráči jako by si s ním i víc věřili. „Je to jejich nejlepší hráč, pan hokejista. Bylo na něm vidět, že dlouho nestál na ledě a má toho plné kecky, ale ví, kde se má motat a odkud dát gól," uvědomuje si Vašíček. V Praze na něj musí Pardubice sednout.