Moment zápasu
MARHOVA MOTANICE: Josef Marha si udělal u mantinelu „dobrý den" ze čtyř Pirátů. Doráželi na něj Malec, Kaše, Kämfp a Lakos, ale pardubický útočník odjížděl z místa jako král s pukem na holi. Slibnou akci ale nakonec zastavil faul.

Hvězda zápasu
Pardubický brankář DUŠAN SALFICKÝ (pochytal 40 střel): Je v laufu! „Salfa" doháněl Piráty k šílenství, střely z dálky, dorážky, pokusy o kulišárny zpoza branky… všechno měl. S parťákem Růžičkou tvoří hodně silnou dvojici.

Už žádné vyloučení v prodloužení soupeřův polibek smrti, nebo porážka po nájezdech. Pardubice se dočkaly první výhry na cizím hřišti, v Chomutově zvítězily 5:2.
Brankář Dušan Salfický sice po derby s Hradcem vykládal, jak se musí zase začít smiřovat s rolí dvojky. Sám počítal s tím, že se do branky vrátí znovu Martin Růžička.

Myšlenky na teplou deku na lavičce a kšiltovku na hlavě se ale odkládají. Zdeněk Venera poslal jedenačtyřicetiletého veterána do branky znovu a…  Jen si tipněte! Jistě, zase válel. Pardubice mají teď v brankovišti extrémně silný pár.
Salfického vůbec nerozhodilo, že inkasoval hned z úvodní střely, když ho překonal Lubomír Bartečko. Během první třetiny zlikvidoval dvě tutovky Jaroslava Svobody, ve druhé dvacetiminutovce  zase vyškolil Josefa Baleje.

V pardubickém táboře se po rychlé domácí brance žádný stres nekonal. Východočeši otočili na 4:1 a maximum ze svých pár pobytů na ledě vytěžila čtvrtá lajna mladíků, kde si odkroutil premiéru devatenáctiletý svalovec Jakub Řezníček.
Z téhle formace válel především Radoslav Tybor. Díky své raketové rychlosti profičel kolem levého mantinelu a po střele mezi nohy gólmana Milana Řehoře srovnal na 1:1. Při čtvrté trefě „pojišťováků", které předcházel velký kolotoč před brankářem Milanem Řehořem, zase posunul puk k Radku Čípovi.

Pirátům se sice poměrně často dařil přesun do útočné třetiny, jenže proti Salfickému jim to zkrátka nešlo. Dočkali se už jenom jednou, když za něj s klikou dotlačil puk Svoboda. Co ale pardubický brankář viděl, to chytil.
Myšlenky na obrat pak domácím vzal Robert Kousal, jenž si v 51. minutě hodil ve velké rychlosti puk na bekhend a vymetl Řehořovu šibenici. 

Chomutov – Pardubice 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Fakta – branky a nahrávky: 1. Bartečko (Divíšek, Hruška), 32. Svoboda (Bartejs) – 3. Tybor, 7. Cetkovský (Nosek, Zohorna), 11. Radil (Kousal), 26. Číp (Tybor), 51. Kousal (Radil).
Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Charvát, Frodl.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 1:1.
Diváci: 3 502.
Piráti Chomutov:   Řehoř – Malec, Lakos, Šulák, Pulpán, Bartejs, Kučný, Mazanec – Bartečko, Svoboda, Balej – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Šagát, Sikora, Hřebejk – Račuk, Kämpf, Kaše. Trenér: Jiří Čelanský.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:  Salfický – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Sýkora, Marha, Somík – Cetkovský, Nosek, Zohorna –  Radil, Kousal, Starý – Tybor, Číp, Řezníček. Trenér: Zdeněk Venera.