Hráčů mají Pardubice jako vos kolem stánku se zmrzlinou! Včera se začaly připravovat na ledě a kouč Miloš Říha mladší má k dispozici 37 hokejistů.

„Doufám, že kádr ještě doplníme," hlásí navíc trenér.

Název inzerátu? „Bereme ještě jednoho obránce a jednoho útočníka. Zn.: Už musíte mít něco za sebou." Hráčů na testy mají Pardubice dost. „Uvidíme, jak se to vyvine u Honzy Bulise. Kdyby se objevil ještě nějaký bek, muselo by přijít už nějaké zvučnější jméno," plánuje Miloš Říha.

Ne, rozhodně nehrozí, že by Dynamo chtělo mít v sezoně 
k dispozici čtyřicet hokejistů. Hlavní kouč si jich chce nechat 28. I to je ale dost: „Nechceme mít problémy jako v minulosti, kdy se vám tři hráči zraní a vy pak musíte spoléhat na to, zda vám někoho uvolní v první lize. Navíc vždycky, i když jsem trénoval mládež, jsem chtěl konkurenci co největší."

Teď bude pekelná. Míst je málo, hokejistů hodně: „Hráči k tomu budou muset přistoupit jinak než v minulých letech," těší se Říha.

Plán je jasný. Testovaní hráči dostávají tři týdny, aby se ukázali. „Nešlo nám o jména. Ale o to, aby hráč zapadal do našeho systému," na rovinu říká Říha.
Na turnaj do Švýcarska už odjede 10. srpna výrazně prořídlý kádr. Tam se začne péct finální sestava.

Říha moc dobře ví, že fanoušci si přáli nahradit odchody Tomáše Zohorny a Lukáše Radila hvězdami.


Pardubice se ale vydaly jinou cestou. Nasyslily široký kádr, z něhož si trenér vybere nejvhodnější typy.

„Možná že kluci, co náš tým zatím posílili, jsou pro fanoušky neznámá jména. Na druhou stranu jde o výborné bruslaře, o kluky v produktivním věku. Přesně tohle bylo našim cílem. Chceme hrát aktivní hokej, abychom pro každého byli hodně nepříjemný soupeř," rázně vykládá nejmladší trenér extraligy.

Na prvním tréninku měl k dispozici šest pětek, pět gólmanů, plus navíc dva hokejisty v šedivých dresech: Michaela Špačka a Jiřího Cetkovského. Trénovat se muselo na dvě party.

Šedivá znamenala otazník. 
U Špačka stále není jasné, zda odehraje další sezonu doma, nebo vyrazí za moře. Cetkovský s klubem trénuje bez smlouvy. Aby hrál za Dynamo? Musí si kontrakt urvat mezi ostatními vlčáky na testech.

Jedním z nich je i švédský dvacetiletý „zabiják" Ludwig Niederbach, sběratel hitů a drsných soubojů, který loňskou sezonu působil v nižší zámořské juniorce. „Je to hodně tvrdý hokejista, dostal v minulé sezoně třeba stopku na 10 zápasů. Je na něm vidět výborný bruslařský základ, silově je skvěle připravený. Říkal jsem mu, aby byl agresivní i na tréninku, ale musí být disciplinovaný," varuje ho Říha mladší.

Jeho rok jedna v trenérském křesle začal naplno.

Novinky v kádru Dynama
Zůstanou v kádru – obránci: Tomáš Bokroš, Michal Šeda. Útočníci: Tomáš Rolinek, Adam Havlík, Jakub Svoboda, David Tomášek. Šest nových hráčů má podepsanou v klubu smlouvu. Prvních pět bude patřit do základního kádru, mladík Tomášek se o místo musí ještě rvát.
Mladíci – obránci: Matěj Bažant, Vojtěch Budík. Z juniorky přišli dva obránci, Budík na led ale zatím nešel, je na kempu v USA.
Otazník – útočník: Michael Špaček. Pardubice by o šikovného útočníka stály, s týmem trénuje, ale spíš odejde do Kanady.
Na testech – brankář: Brandon Maxwell. Obránci: Marek Drtina, Jan Látal, David Roupec, Tomáš Rusina. Útočníci: Jiří Cetkovský, Ludwig Niederbach, Matej Sikela, Eduard Šimun. Z téhle party musí někdo 
vyloženě zaujmout, čas na to budou mít hlavně v prvních třech týdnech 
přípravy.