Lajdáckost, lehkovážnost, naivita. Tahle slova trenér v kabině nikdy rád nevyslovuje. Pardubický kouč Richard Král však po prohraném zápase s Plzní (2:4) našel ve svém slovníku možná ještě ostřejší výrazy. Aby ne.

Jeho svěřenci ve druhé třetině totálně propadli. Při tom nad indiány, kteří přijeli bez svého nejlepšího střelce Dominika Kubalíka, vedli 1:0, ale po málo vídaných hrubkách a zkratech v bránění, se skóre v rozmezí necelých dvanácti minut překlopilo na 1:3…

,,Do druhé části jsme vstoupili naprosto lajdácky, udělali jsme zbytečný faul, pak vyhodili kotouč a soupeř přesilovku pět na tři zužitkoval. Naopak my ji následně promarnili, ani jsme nevystřelili na branku. To se pak zápas těžko vyhrává. Navíc při další přesilovce nás vymíchal obránce ročník 1996, to se nesmí stávat. Byla to holá katastrofa," ulevil si Král od plic.

Jeho tým tím nevyužil šanci posunout se do elitní desítky. Před reprezentační přestávkou zůstává o skóre jedenáctý za Třincem.

Pardubičtí mají dva dny na vyčištění hlav, pak jim začne tvrdá dřina. ,,Čeká nás třídenní minikemp, ve kterém se zaměříme na fyzickou kondici. Potřebujeme nabrat síly. Okolo Vánoc nás čekají prakticky zápasy ob den," objasňuje plány na restart Král.

Kvůli rozsáhlé marodce využily Pardubice proti Plzni služeb své někdejší opory Jiřího Cetkovského a nutno podotknout, že nezklamal. ,,Jirka splnil, co jsme od něho čekali," pronesl ve stručnosti kouč.

Sám Cetkovský, působící v prvoligovém Prostějově, byl za tento start velmi rád. ,,Fanoušci vyvolávali moje jméno. Bylo fajn vrátit se na pardubický stadion. Hodně jsem tady prožil. Jenom ten výsledek," litoval prohry obrovitý útočník, jenž má s Pardubicemi ve sbírce dva mistrovské tituly z let 2010 a 2012.