Ve 26. kole extraligy dostali naloženo od pražské Sparty po výsledku 3:8. Potvrdila se tak slova kapitána Radka Smoleňáka, který před utkáním říkal: „Mají svoje problémy, ale musíme se dobře připravit. Kdybychom si mysleli, že je přejedeme, tak nás rychle vyvedou z omylu.“

Bohužel, stalo se.

Zásadní byla druhá třetina. V ní Pražané nasázeli čtyři branky, dokonce donutili hradecké trenéry, aby vystřídali brankáře. Místo startujícího Lukeše šel do hry Kiviaho. Ani to však nepomohlo. Před jeho příchodem Pražané nasázeli tři góly za tři minuty a jedenatřicet vteřin. Tím prakticky rozhodli zápas.

Nejprve podruhé skóroval Chlapík, k němuž se šťastně odrazil puk. Po něm proměnil únik Řepík, kterému poslal skvělou přihrávku Kaše. Poté Mountfield vystřídal brankáře. Jenže bylo to k ničemu, Kiviaho inkasoval z první střely, pokořil ho Moravčík.

Přiznejme, Hradec vůbec nestačil, hosté potvrdili, že nepatří na příčky, kde se aktuálně nacházejí.

Převaha Sparty se potvrdila také v poslední třetině. Hosté byli dominantní, nastříleli další tři branky. Dokázali tak, že stále patří mezi favority soutěže.

Hradečtí se z posledních dvou porážek pokusí zvednout v neděli, kdy je čeká těžký duel v Brně.

Hradec Králové – Sparta Praha 3:8

Fakta - branky a nahrávky: 16. Lev (Oksanen, Blain), 39. Koukal (Blain, Nedomlel), 54. Smoleňák (McCormack) – 5. F. Chlapík (M. Řepík), 24. M. Řepík (F. Chlapík, Sobotka), 28. F. Chlapík (Vitouch, Polášek), 29. M. Řepík (D. Kaše, Jeřábek), 31. Moravčík (Vitouch), 43. Sobotka (Chlapík), 48. Chlapík (Horák, Matuškin), 57. Matuškin z trestného střílení. Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Klouček, Bohuněk. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 972. Třetiny: 1:1, 1:4, 1:3.

Mountfield Hradec Králové: Š. Lukeš (29. Kiviaho) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, McCormack, Jank – Oksanen, Lev, Smoleňák – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, R. Pilař – Orsava, Koukal, Lamper. Trenér: T. Martinec.

HC Sparta Praha: Salák – Moravčík, Matuškin, A. Polášek, Radek Jeřábek, T. Pavelka, Mikliš – M. Řepík, R. Horák, D. Kaše – F. Chlapík, Sobotka, Buchtele – Dvořáček, Vitouch, J. Strnad – J. Konečný, Z. Doležal. Trenér: Jandač.