V Liberci bylo nečekaně dusno ještě před začátkem semifinále. Oddíl ve čtvrtek večer vyhodil jednoho z klíčových borců Kalousova souboru – Pavla Kašpaříka. Hokejista tajně jednal o nové smlouvě v Českých Budějovicích… „Těsně před dohodnutým termínem podpisu však oznámil, že kontrakt nepodepíše z důvodu vyjednávání s jiným klubem,“ píše se v tiskovém prohlášení Bílých Tygrů.

V pardubické kabině byl Kašpaříkův vyhazov oceněn jen pár strohými komentáři. Mužstvo se soustředí na sebe a na svůj výkon. „Nezabýváme se tím. Je to vnitřní záležitost Liberce. Nechceme to moc komentovat. Do toho nikdo nevidí. Zřejmě vědí, proč to udělali,“ říká pardubický trenér Václav Sýkora. „Kašpi je zkušený hráč, který je v Liberci dlouho a patřil i k lídrům mužstva. Nechci spekulovat, jestli je to pro nás výhoda. Naše myšlenky směřují úplně někam jinam.“

Kam? K prvnímu duelu. Sýkora ví, že jeho chráněnci mají po pauze problém s výkonností. Před čtvrtfinále s Třincem odpočívali dvanáct dní a první duel série na svém ledě nezvládli. Nyní je pauza desetidenní. „Moc se nám nelíbilo, že máme tak dlouhé volno. Už je to vlastně třetí delší přestávka v krátké době. Dvakrát jsme nezačínali dobře. Bavili jsme se o tom i s hráči. Chceme být na začátek série lépe připraveni. V prvním utkání proti Třinci jsme předvedli náš nejhorší výkon. To nechceme opakovat,“ přeje si Václav Sýkora.

Uznávaný kouč si uvědomuje aktuální formu Bílých Tygrů. Vyřídit čtyřikrát za sebou Plzeň, to dovede jen perfektně fungující celek. „Ano. Máme k soupeři respekt. Přesto budeme hrát hokej, který je nám vlastní,“ podotkl pardubický lodivod.