Důležitá výhra: Dynamo zastavilo Jihlavu

Pardubice – První domácí výhra Dynama v baráži, na druhé straně první klopýtnutí Dukly. Pardubice zdolaly v šestém barážovém utkání, které sledovala vyprodaná Tipsport arena, Jihlavu 3:1. V aktuální tabulce jsou na druhém místě.

9.4.2017

Baráž o hokejovou extraligu Dynamo Pardubice - Dukla Jihlava.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

HC DYNAMO PARDUBICE - HC DUKLA JIHLAVA 3:1 (0:1, 0:0, 3:0).
Branky a nahrávky: 43. Nahodil (P. Sýkora, Schaus), 49. Schaus (Rolinek), 60. J. Sýkora – 14. J. Říha (Šidlík). Rozhodčí: Svoboda, Šír – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 10:8, navíc Beran (Pardubice) 10 minut. Využití: 2:1. Střely na branku: 26:22. Diváků: 10 194 (vyprodáno).
Sestavy - Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – Beran, Tomášek, Bárta – Starý, T. Kaut, Panna. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.
Jihlava: M. Svoboda (Brož) – J. Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Půža, Šidlík, Kaláb – Důras, J. Skořepa, Diviš – Jiránek, Hubáček, Anděl – Čachotský, F. Seman, Zeman – Danišovský, Březina, Jergl. Trenéři: Vlk, Zeman a Ujčík.

V polovině první třetiny mohli domácí hokejisté otevřít skóre po střele P. Sýkory a velkém závaru v přesilovce. Jenže zanedlouho se situace obrátila, Jihlava měla k dispozici přesilovku pět na tři. Tu nakonec ve 14. minutě využil Jiří Říha, který prostřelil brankáře Růžičku.
V závěru úvodního dějství chytil Svoboda dělovku P. Sýkory, pak zase na druhé straně ujel Seman, ale nezakončil přesně.

Další šance následovaly ve druhé třetině. Pardubická hala se ovšem radovala až ve 43. minutě, kdy v přesilovce skóroval Lukáš Nahodil.
Za dalších šest minut Dynamo stav otočilo. V početní výhodě se Rolinek neukvapil a přihrál před odkrytou branku, kde zakončil Nicholas Schaus. Vítězství pečetila trefa Jána Sýkora do prázdné svatyně jihlavské Dukly.

„Poděkování patří týmu za bojovnost a nasazení. Stejně taky divákům, jejich energie nás hnala za vítězstvím. Jsme rádi, že jsme potvrdili výhru z Budějovic," uvedl asistent trenéra Pavel Marek.

Příště se hraje (úterý 11. dubna):
Pardubice - Č. Budějovice (od 18.00), Karlovy Vary - Jihlava.

Autor: Tomáš Rais

9.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Okresní fotbal: Chvojenec vypekl vedoucí tým přeboru

Ťukáte si na cello, nebo na čelo?

Muž stál uprostřed rušné silnice

Pardubice - S mírně nesoustředěným chodcem uprostřed aut si chvíli nevěděli rady.

Tazatelé zkoumají dopravu. Navštíví tisícovku pardubických domácností

Pardubice – V Pardubicích začal průzkum dopravního chování. Na zvonky náhodně vybraných domácností tak budou zvonit tazatelé, kteří zjišťují, odkud kam a jakým dopravním prostředkem obyvatelé Pardubic cestují.

Výhru pardubické rezervy ukoval Kovář

Pardubice - Dvě nejtěsnější, ale tříbodová vítězství si připsaly oba týmy z regionu v 11. kole fotbalové Divize C.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.