Tohle byly ztracené dva body. Pardubice měly Olomouc na lopatě, ale nakonec promrhaly vysoký náskok a prohrály 3:4. Střelecké dny Petra Sýkory nekončí, pardubický zabiják se trefil ve 4. zápase v řadě, ale stačilo to jenom na bod.

V neděli doma Dynamo prohrávalo s Vítkovicemi 0:3 a obří manko mazalo, až umazalo. Teď bylo v opačné roli, třígólový náskok patřil do jeho vlastnictví. A taky o něj přišlo. V prodloužení pak o výhře Olomouce rozhodl Dávid Buc. Pro Východočechy drsné „déjà vu"…

Pardubice hrály fantasticky, jenže jen do svého třetího zásahu v 25. minutě. Pak z ničeho nic spadl řemen. Jen díky Maxwellovi a střele Laše do tyče nepřišly náskok dřív.

Olomouc načal Bokroš, který naskočil na led z trestné a proměnil únik. Pak se ukázala momentálně nejnebezpečnější útočná formace Dynama. Druhý útok těží z kliček a parádiček Redenbacha a Kanaďan vyšíval zase. Při signalizované výhodně doplnil útok číslo dva Orsava a dostal puk za Konráda podruhé, v 25. minutě přidal třetí zásah Sýkora. Bylo veselo…

Možná až moc.

Olomouc, která se do té doby obtížně dostávala do pásma, najednou ožila. Působila dojmem, jakoby si řekla: „Horší už to být nemůže, tak do toho aspoň pořádně kopneme."

Do druhé pauzy dala dva góly, Laš ještě trefil tyč a těsně před přestávkou ho vychytal Maxwell. Vyrovnání se domácí dočkali ve 49. minutě, když za vlastní brankou ztratil zbytečně puk Voženílek a volný Knotek propálil Maxwella. V prodloužení Hanáci velký obrat dokonali.

Olomouc - Pardubice 3:4 pp
Fakta – branky a nahrávky: 37. Knotek (Buc, Skrbek), 39. Jergl (Holec), 49. Knotek (Pekr), 63. Buc (Skrbek) – 16. Bokroš, 19. Orsava (Marcinko, Sýkora), 25. Sýkora (Marcinko).
Rozhodčí: Hrubý, Svoboda – Bryška, Lukš.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 1:0.
Diváci: 4 891.
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Skrbek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský – Laš, Knotek, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Húževka, Kucharczyk – Jergl, Holec, Pekr. Trenér: Zdeněk Venera.
HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Nedbal, Čáslava, Bokroš, Gregorc, Štajnoch, Havlík, Šeda, Ščotka – Orsava, Nahodil, Rolinek – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Rapáč, Kaut, Poulíček – Moučka, Cetkovský, Voženílek. Trenér: Richard Král.