Překonal metu deseti vstřelených gólů v této sezoně. Zásahy číslo deset a jedenáct předvedl Robert Říčka v extraligovém utkání na ledě Třince, nejlepší střelec nejvyšší soutěže tak pomohl Pardubicím k dvoubodovému vítězství.

Východočeši, kteří postrádali ze zdravotních důvodů Košťálka a Ciencialu, skórovali dvakrát už v první třetině. Nejprve našel Mikuš před třineckou svatyní Říčku, jenž nasměroval puk do branky. Za domácí pak snížil Marko Daňo, ale s rychlou odpovědí přispěchal Říčka.

Hosty několikrát podržel brankář Klouček, přesto se Ocelářům podařilo ve 47. minutě vyrovnat po střele Martina Marinčina od modré čáry. V prodlouženi ujel sám třinecký Daňo, ale Kloučka nepřekonal.

Zápas tak vrcholil v nájezdech. Za Dynamo v nich skórovali Mikuš a Koffer, jenže nakonec se rozhodlo až v desáté sérii. Vítěznou trefu si připsal Patrik Poulíček. Dynamo je v extraligové tabulce opět na prvním místě.

„Přesvědčili jsme se o tom, jak silným soupeřem Třinec je, ale naše taktika nesla úspěch. Díky naší bojovnosti a úsilí hráčů v prostoru před brankou jsme udrželi výsledek 2:2. V prodloužení byli domácí jasně lepší, nájezdy jsou o štěstí. Za bonusový bod jsme rádi, chtěl bych hráčům poděkovat za jejich přístup,“ uvedl David Havíř, asistent trenéra Pardubic.

Třinec - Pardubice 2:3 po nájezdech

Fakta - branky a nahrávky: 13. Daňo (M. Růžička, P. Vrána), 47. Marinčin (Nestrašil, M. Doudera) – 11. Říčka (Mikuš, Poulíček), 15. Říčka, rozhodující nájezd Poulíček. Rozhodčí: Obadal, Stano – Hynek, Ganger. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3550. Třetiny: 1:2, 0:0, 1:0 – 0:0.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – M. Růžička, P. Vrána, Daňo – O. Kovařčík, M. Roman, Nestrašil – Hrňa, Marcinko, O. Šedivý – Dravecký, R. Szturc, Hrehorčák.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Robertson, Zdráhal, Mikuš, Hrádek, Kolář, Vála – A. Musil, Poulíček, Paulovič – Blümel, Kousal, Camara – Rohlík, O. Roman, Říčka – Formánek, Anděl, Koffer.