V pátečním utkání hokejové extraligy se nic podobného neopakovalo. Hráči Dynama skórovali jen jednou a počtvrté za sebou prohráli.

Brněnští šli do vedení již v 6. minutě. Domácí Haščák sice brankáře Hübla nepřekonal, ale bleskově vrátil puk zpět od zadního mantinelu a Vondráček překonal ležícího gólmana. Hosté se pak snažili vyrovnat, jenže stoprocentní příležitost si nevytvořili.

Ve druhé třetině se do šance dostal Zadina, ale Vejmelka zasáhl. Pardubičtí nevyužili ani přesilovku v polovině utkání, pak začala narůstat aktivita Komety. A přišel i klíčový úder – dva góly Brna během jedenadvaceti vteřin!

Těsně po vypršení brněnské přesilovky vyšla hokejistům Komety kombinace, kterou zakončil H. Zohorna. Vzápětí objel Dočekal branku a Haščák se trefil pod horní tyčku. Střely na branku ve druhé třetině? 16:3!

Hned v úvodu třetího dějství navíc přišlo další pardubické vyloučení, které za pouhých 13 vteřin využil Vincour, jenž tečoval střelu Gulašiho.

Pardubičtí pouze korigovali, když po přihrávce Trončinského zamířil Nahodil do odkryté branky.

Brno – Pardubice 4:1
Fakta – branky: 6. Vondráček (Haščák), 34. H. Zohorna (Hruška, M. Erat), 35. Haščák (Dočekal, Vondráček), 41. Vincour (Gulaši, Kováčik) – 51. Nahodil (Trončinský).
Rozhodčí: Hodek, Kaukokari – Frodl, Zavřel.
Vyloučení: 6:5.