První díl bitvy o krále východních Čech opanoval Hradec Králové! Konkrétně jeho kapitán Jiří Šimánek. Za nepříznivého stavu 1:2 se chopil režie a dvěma parádními góly otočil výsledek. Vyprodaný stadion slavil vytoužený triumf.

U Orlice se servírovala parádní hokejová podívaná. Ostrá jako břitva, pohledná jako vyfintěná modelka. Narvaný stadion dostal do varu hned v druhém střídání domácí Dej, který ale byl u Kristana příliš blízko, aby mohl myslet na pořádné zakončení.

Úvodní oťukávací minuty rozčísl nejmladší hráč na ledě, sedmnáctiletý Michael Špaček. V obranném pásmu si vzal kotouč a už ho nikomu nepůjčil. Udělal pár rychlých kroků, ještě ve středním pásmu napřáhl a Kantor se za jeho ranou jen ohlédl.

Jestliže hradecký gólman mohl mít při Špačkově trefě černé svědomí, reputaci si spravil při Benákově bombě v přesilové hře, kterou parádně vytěsnil betonem. Hradec byl o malinko aktivnější, jenže pardubická defenziva pracovala bezchybně.

To platilo do 22. minuty. Dej se vydal na výlet podél pravého mantinelu, zničehonic vyslal švihem puk na pardubickou klec a také Kristan se červenal.

Pardubice se ale za tři minuty znovu těšily z vedení. Krátce po uplynutí početní převahy, zůstala třetí Špačkova řada nahrnutá v útočném pásmu, Radil našel u druhé tyče Nahodila, který zamířil přesně k tyči.

Mountfield to ale nezlomilo. O slovo se totiž hlasitě přihlásila Mertlova formace. V rohu kluziště totálně rozebrala Čáslavu a spol. a Šimánek opět ranou nad Kristanovo rameno podruhé srovnal účty.

Představení elitní lajny tím neskončilo. Naopak!

Ve třetí třetině promáchl sám před brankou Kudrna, při dalším střídání se "Mertlovci" znovu nastěhovali před Kristana, k puku se dostal znovu Šimánek a opět zamířil přesně „pod víko".

Pardubice mohly srovnat v 59. minutě, Radil si vyjel až před Kantora, ovšem ten předvedl nejlepší zákrok velmi kvalitního zápasu.

Mountfield HK – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Fakta – branky a asistence: 22. Dej (Jank, Mikuš), 35. Šimánek (Mertl, Kudrna), 48. Šimánek (Frühauf) – 5. Špaček (Gregorc), 27. Nahodil (Radil, Tybor).
Rozhodčí: Horák, Pešina – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 4:3.
Bez využití.
Diváci: 6890 (vyprodáno).
Mountfield HK: Kantor – Frühauf, Slovák, Mikuš, Jank, Vašíček, Pláněk, Piegl – Kopta, Šimánek, Mertl – Kudrna, Pospíšil, Kukumberg – Dej, Červený, Knotek – Beránek, Valcourt, Nedvídek – Skokan.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan – Čáslava, Píša, Ščotka, Benák, Kočí, Gregorc, Havlík – Cetkovský, Zohorna, Sýkora – Tybor, Nahodil, Radil – Starý, Špaček, Kolář – Semorád, Kaut, Voženílek – Moučka.
Moment zápasu

DÁLNICE PRO ŠIMÁNKA. Tisíckrát si můžete opakovat, že od první hradecké řady hrozí největší nebezpečí a ona se stejně prosadí. Jiří Šimánek dostal od pardubické defenzivy před třetím gólem tolik místa, že by jí mě poslat dárkový koš.
Hvězda zápasu

JIŘÍ ŠIMÁNEK, útočník Hradce (2 góly): Začal parádními zadovkami a svůj výkon neuvěřitelně gradoval. Jeho pecka z voleje přímo do šibenice byla slaďounká jako pralinka. A další víko na 3:2? To byla rovnou paleta nejlepších dobrot.