Tři góly během půl minuty a v závěru hromadná bitka. Utkání na severu Čech rozhodně nenudilo. Pardubičtí hokejisté byli znovu dlouho ve hře o body, ale v 54. minutě inkasovali rozhodující branku.

Téměř polovinu zápasu to vypadalo na další střelecké trápení Pardubic na ledě soupeře, pak se hosté prosadili hned dvakrát během pouhých 31 vteřin.

Ve 30. minutě našel Sýkora Hubáčka, jenž ukončil neprůstřelnost libereckého brankáře Lašáka. Ten mohl útočit na čtvrté čisté konto v řadě. A ještě v téže minutě se od modré čáry trefil obránce Novák.

Ke smůle Dynama se jednal jen o vyrovnávací branky. Východočeši totiž prohrávali již od 3. minuty a mezi jejich dva góly se vklínil ještě jeden liberecký.

Rozdílovou trefu Bílých Tygrů vstřelil šest minut před koncem Lakatoš, který projel útočným pásmem a zakončil. Výhru Liberce pečetil Šimek při pardubické hře bez brankáře.

V závěru se ještě strhla na ledě hromadná bitka, když se po střetu Ščotky s Vantuchem vrhli domácí hráči na pardubického beka. Rozhodčí rozdali celkem šest vyšších trestů.

Liberec – Pardubice 4:2
Fakta – branky: 3. R. Šimek (Bartovič, Vitásek), 30. P. Jelínek (Krenželok, R. Šimek), 54. Lakatoš (Krenželok), 59. R. Šimek (Radivojevič) – 30. Hubáček (P. Sýkora, Čáslava), 30. F. Novák (Schaus, Tomášek).
Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Lhotský, Kokrment.
Vyloučení: 8:8, navíc Mojžíš a Vlach 10 minut osobní trest – Ščotka 5 minut a osobní trest do konce utkání, Mallet 10 minut a osobní trest do konce utkání.
Diváci: 6432.
Třetiny: 1:0, 1:2, 2:0.
Bílí Tygři Liberec: Lašák – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek – Lakatoš, P. Jelínek, Krenželok – Ordoš, Bulíř, Radivojevič – Svačina, J. Mikyska, Bartovič – J. Stránský, Vantuch, J. Vlach – D. Špaček.
HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Schaus, F. Novák, Bokroš, Čáslava, Ovčačík, Leduc, Ščotka – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Mallet, T. Kaut, Rolinek – Bárta, Tomášek, H. Zohorna – M. Rohlík, Klimenta, Panna.