Dobře zvládnuté koncovky. Pardubičtí hokejisté v minulém týdnu třikrát vyhráli. Stojí za tím obrat v poslední třetině proti Karlovým Varům, úder v šedesáté minutě v Liberci a vyhrané nájezdy v duelu s kladenskými Rytíři (4:3).

„Za deset kol jsme moc klidných zápasů nezažili. Možná ten první s Plzní. Musíme hrát soustředěně od začátku a nepouštět soupeře do vedení. Kolikrát si zbytečně necháme zápas utéct, pak to musíme rvát za každou cenu,“ ohlíží se útočník Patrik Poulíček.

Start Dynama? Deset odehraných zápasů, dvacet bodů. A průběžné třetí místo v extraligové tabulce.

Vítězem 73. Zlaté přilby města Pardubic se na svítkovském plochodrážním stadionu stal polský jezdec Patryk Dudek.
Australskou nadvládu přerušil Dudek. Zlatá přilba míří do Polska

„Pro naše sebevědomí je rozhodně dobře, že se nám začátek povedl, i když jsme tam měli i nepovedené zápasy, které jsme se štěstím uhráli. Nějaké cíle byly nastavené, ať už v našich hlavách nebo v očekávání od vedení. Je jenom dobře, že jsme někde nahoře. Pořád je ovšem začátek, tabulka je extrémně vyrovnaná, to nehraje roli,“ uvažuje Poulíček.

Trnitá cesta vedla k výhře i v posledním duelu s Jágrovým Kladnem. Rozhodovalo se až v závěru utkání.

„Třetí třetina už byla trošičku lepší, ale při založení útoku nám skočil kotouč, takže jsme trochu nešťastně dostali gól na 3:3. Pak jsme ubránili oslabení, ale také netrefili prázdnou bránu, takže vyhrát mohly asi oba týmy. My jsme byli šťastnější na nájezdy a dvou bodů si ceníme. Důležité je, že body sbíráme. Jsme rádi za každé vítězství,“ zdůraznil pardubický trenér Richard Král.

Pardubičtí hokejisté (v červeném) přivítali na svém ledě Kladno.
Pardubičtí bojovníci sťali kladenské Rytíře. Ale až v nájezdech

Své první gólové zásahy v ročníku zaznamenali v minulém týdnu útočníci Robert Kousal a Anthony Camara. Právě Camara skóroval i proti Kladnu, navíc se trefil i v klíčových nájezdech.

Už dnes od 18 hodin Dynamo nastoupí proti poslednímu Zlínu. „Ke všem týmům extraligy máme respekt, zároveň si musíme uvědomovat sílu našeho týmu. Jsem rád, že nebudeme extrémně cestovat. Máme úkol, který chceme splnit,“ řekl k sérii domácích zápasů útočník Patrik Poulíček.