Jenže mise Mojmíra Trličíka v Pardubicích nedopadla ani trochu dobře. Že zklamal? Přitlačte. Vybouchl na celé čáře. A tak byl těsně před nedělním zápasem s Plzní  „odstřelen".
„Mojmír Trličík přišel, aby se zlepšily výsledky. K tomu nedošlo, takže jeho angažování očekávání nesplnilo," prohlásil generální manažer Pardubic Ondřej Šebek. Majitel klubu Roman Šmidberský tak oslovil těžký kalibr. V neděli ráno si usmyslel, že uloví Miloše Říhu. „Usilovně jsme jednali a výsledek byl finální dvě a půl hodiny před zápasem s Plzní," prozradil Šebek.

Mojmír Trličík s asistentem Ladislavem Lubinou slyšeli pro sebe asi hodně nečekané sbohem. „Časově to nebylo úplně komfortní pro žádnou ze zúčastněných stran. Informaci trenérům jsme sdělili ve chvíli, kdy jsme se domluvili s panem Říhou," komentoval předání výpovědi generální manažer.

Schůzku s Trličíkem si vedení naplánovalo na začátek týdne. Půjde o hodně peněz. Kouč totiž dostal na východě Čech smlouvu až do konce příští sezony.
Miloš Říha do kabiny vstoupil jako manažer A týmu. „Jeho kompetencí je řízení všech věcí souvisejících s A týmem. Jsme domluveni na nějakých dalších krocích, specifikovat je budeme v následujících dnech," poznamenal Ondřej Šebek s tím, že Petr Hemský ve funkci sportovního manažera zůstává a případné změny v hráčském kádru se budou řešit v následujících dnech.
Premiéra Říhovi vyšla skvěle. Hala bouřila, Martin Bartek trefil výhru 4:3 minutu před koncem. „Výkon byl o třídu jiný. Věřme, že to bude dlouhodobější stav,"  dodal Šebek.
Smutná kapitola s nadpisem Mojmír Trličík skončila.

Bilance trenérů

PAVEL HYNEK
19 zápasů
body: 29
skóre: 65:66
průměr gólů na zápas: 3,4:3,5

MOJMÍR TRLIČÍK
20 zápasů
body: 23
skóre: 55:67
průměr gólů na zápas: 2,75:3,35

Pozn.: nepočítají se góly v penaltovém rozstřelu.